KrásaZdraví

Kokosový olej v boji proti vráskám

Stárnutí je přirozený proces. Známky stárnutí pokožky lze částečně oddálit správnou péčí. Na vrásky lze použít kokosový olej.

Vliv kokosového oleje na pokožku

Kokosový olej dodá pokožce potřebnou hydrataci, zlepší produkci kolagenu a podpoří regeneraci buněk. Pokožka si tak zachovává pružnost a pevnost. Pomáhá vyhlazovat jemné vrásky a linky.

Jak používat kokosový olej?

Kokosový olej se dá používat různými způsoby. Pomáhá v redukci vrásek a pleť rozjasní, zklidní a hydratuje.

Panenský kokosový olej

Nejprve je potřeba pečlivě očistit pokožku a osušit. Pak naneste několik kapek oleje na konečky prstů a vmasírujte krouživými pohyby do pokožky obličeje a krku. Nechte působit přes noc.

Můžete provádět každý večer.

kokosový olej

Kokosový olej a jablečný ocet

Na přípravu směsi budete potřebovat 1 lžíci jablečného octa, 1 lžíci vody a několik kapek panenského kokosového oleje. Ocet zřeďte vodou a naneste na obličej pomocí vatového tamponku. Nechte zaschnout. Následně vmasírujte kokosový olej. Nechte působit přes noc.

Jablečný ocet vyrovnává pH pokožky a tonizuje ji před použitím kokosového oleje.

Provádějte každý den.

Kokosový a ricinový olej

Připravte si 2-3 kapky kokosového oleje a stejné množství oleje ricinového. Oba oleje smíchejte a směs použijte pro jemnou obličejovou masáž. Nechte působit přes noc. Ricinový olej obsahuje antioxidanty a protizánětlivé sloučeniny. Udrží pleť pružnou a mladistvého vzhledu.

Směs můžete používat denně.

Kokosový olej a med

Smíchejte 1 lžíci kokosového oleje a 1/2 lžičky medu. Jemně vmasírujte do pokožky a nechte působit jednu hodinu.

Med obsahuje antioxidanty, které pomáhají hojit poškozenou pokožku, vypnou jí a eliminují výskyt vrásek.

Kokosový olej a citronová šťáva

Připravte si 1 lžíci kokosového oleje, několik kapek citronové šťávy a 1 lžíci mléka. Všechny suroviny smíchejte a směs vmasírujte jemnými, krouživými pohyby do pokožky. Nechte působit 15 minut.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button