KrásaPřírodní léčba

Kokosový olej pro zdravé vlasy: 5 způsobů použití

Díky přírodním olejům a jejich textuře nezanecháte na vlasech žádnou mastnotu. I z toho důvodu jsou tyto oleje vhodné zejména pro výživu a ochranu vašich vlasů.

Kokosový olej je na rostlinné bázi. Stoupá na slávě v posledních letech – vlastní léčivé a účinné vlastnosti i pro kosmetické účely. Je lisován z kokosu, který se téměř výhradně skládá z esenciálních mastných kyselin a antioxidantů se středně dlouhým řetězcem.

Vzhledem ke své bohaté nutriční hodnotě a kosmetickému průmyslu se hodí jako nápravný prostředek ve formě šamponů, tělových mlék, mýdel a mnoho dalších výrobků pro péči o pleť. Aktivní látky obsažené v kokosovém oleji mohou zvrátit škody způsobené životním prostředím. V této podobě jsou úspěšné k léčení suché pokožky hlavy.

Jelikož víme, že je kokosový olej moderní a dá se využít zajímavými způsoby, prozradíme vám, jak na ně. Který upřednostníte?

1. Přírodní kondicionér

2-healthy-hairDíky své struktuře, aroma a dalším vlastnostem je kokosový olej jeden z nejlepších nápravných opatření. Neobsahuje žádné chemikálie, je plný vitamínů, minerálů a bílkovin, které posilují kořínky vlasů.

Složení

  • 2 lžíce kokosového oleje (30 g)

Jak používat?

Kokosový olej použijte normálně na umyté vlasy, ale i na sucho.

2. Léčba pro stimulaci růstu

Proteiny, antioxidanty a esenciální mastné kyseliny opravují poškozená vlákna vlasů a zabraňují jim vypadávat.

Kyselina laurová v kokosovém oleji proniká hluboko do pokožky hlavy a pomáhá vlasům k normálnímu růstu. Za účelem dosažení, co nejlepších výsledků je dobrý nápad také to, když začnete se zdravým stravováním a dostatečným množstvím vody.

Složení:

  • 1 lžíce kokosového oleje (15 g)
  • 6 kapek vitamínu E

Přidejte pár kapek vitamínu E do kokosového oleje a mírně ho zahřejte. Jemnými krouživými pohyby ho vmasírujte do pokožky a na všechny poškozené konce vlasů. Zakryjte si hlavu koupací čepicí. Nechte přes noc a opláchněte až ráno. Tento postup opakujte 3krát týdně.

3. Léčba lupů

3-dandruffAntimikrobiální a protiplísňové vlastnosti přítomné v oleji jsou jejich přirozenou součástí. Kokosový olej uklidňuje podrážděnou pokožku hlavy, snižuje odlupování a zmírňuje nepříjemný pocit svědění. Esenciální mastné kyseliny v kokosovém oleji bojují proti infekci u kořene vlasů.

Složení:

  • 2 lžíce kokosového oleje (30 g)
  • 5 kapek tea tree silice

Spojte tyto dvě ingredience dohromady a aplikujte na pokožku hlavy. Zakryjte si hlavu koupací čepicí a nechte působit po dobu 20-30 minut. Opláchněte a opakujte aplikaci každé tři dny.

4. Ovládněte své kadeře

Chcete získat dokonalý vzhled vašeho účesu? Naneste trochu kokosového oleje na vaše vlasy. Chrání je proti tepelnému a UV záření, předchází tomu, aby se vlasy staly slabými a křehkými.

Výsledným efektem jsou lesklé, měkké vlasy bez elektrizujícího efektu.

Složení

  • 1 lžička kokosového oleje (5 g)

Lžičku kokosového oleje vložte do dlaně a jemnou masáží aplikujte na vlasy, není potřeba oplachovat.

5. Léčba vší

Existuje celá řada léků, které zastavují napadení vší a hnid. Někteří lidé říkají, že je mnohem bezpečnější použít následující složení. Díky němu hnidy ani vši nepřežijí. Jedná se o antimikrobiální vlastnosti olejovité báze, která je snáze odstraní.

Složení

  • 1 lžíce kokosového oleje (15 g)
  • 6 kapek tea tree silice
  • 6 kapek esenciálního oleje anýzu

Všechny tři oleje spojte dohromady a aplikujte na vlasy jemnou kruhovou masáží.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button