Jídlo a receptyKrásaPřírodní léčba

K čemu využijete syrové plátky brambor?

Nejen, že si můžete z těchto plátků udělat chutné domácí brambůrky, ale rovněž jde o domácí medicínu. K čemu tedy využijeme syrové plátky brambor?

V první řadě – brambory jsou plné vitamínů a minerálních látek. Tato kombinace je efektivní na naši pokožku, tudíž brambory umí reagovat na nedokonalosti kůže. Brambory obsahují vitamín C, který je konstrukčním proteinem, a antioxidanty zase chrání tělo před volnými radikály, ale také napomáhají k hojení ran a k léčbě akné. Kromě toho zajišťují hydratovanou pokožku a léčí ohyzdné strie.

Dále obsahují brambory rovněž vitamín B. Celkový komplex těchto vitamínů a minerálů léčí zánětlivé infekce. Železo zbarvuje pokožku, vápník figuruje jako prevence před vznikem kožních nemocí a měď udržuje elasticitu pokožky díky regeneraci kolagenu.

Co je tedy třeba udělat? Postačí, když položíte plátky brambor na pokožku a vyčkáte pět až deset minut. Tuto proceduru provádějte denně, přičemž poté vždy svou pokožku opláchněte teplou vodou. Výsledky se dostaví brzy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button