Nejen, že si můžete z těchto plátků udělat chutné domácí brambůrky, ale rovněž jde o domácí medicínu. K čemu tedy využijeme syrové plátky brambor?

V první řadě – brambory jsou plné vitamínů a minerálních látek. Tato kombinace je efektivní na naši pokožku, tudíž brambory umí reagovat na nedokonalosti kůže. Brambory obsahují vitamín C, který je konstrukčním proteinem, a antioxidanty zase chrání tělo před volnými radikály, ale také napomáhají k hojení ran a k léčbě akné. Kromě toho zajišťují hydratovanou pokožku a léčí ohyzdné strie.

Dále obsahují brambory rovněž vitamín B. Celkový komplex těchto vitamínů a minerálů léčí zánětlivé infekce. Železo zbarvuje pokožku, vápník figuruje jako prevence před vznikem kožních nemocí a měď udržuje elasticitu pokožky díky regeneraci kolagenu.

Co je tedy třeba udělat? Postačí, když položíte plátky brambor na pokožku a vyčkáte pět až deset minut. Tuto proceduru provádějte denně, přičemž poté vždy svou pokožku opláchněte teplou vodou. Výsledky se dostaví brzy.

Čtěte:  VIDEO: Každé ráno položila vlhký ubrousek na hřeben. Jaký to mělo vliv?

ZANECHAT ODPOVĚĎ