Babské radyJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

K čemu je dobré mít česnek na polštáři?

Česnek patří k nejzdravějším produktům přírody na světě. Disponuje živinami, které mají nemálo zdravotních výhod pro naše tělo, a to jak v dětském, tak dospělém věku. Přesně proto bychom jej měli konzumovat ve všech možných podobách.

Odvážní jej dokážou požít v syrovém stavu, ostatní volí raději alternativu ochucení pokrmu česnekem. Nejlepší je česnek v podobě známé česnekové pomazánky, anebo jako česneková polévka, která nás dokáže postavit na nohy.

Pokud tedy přežíváte v zimním období s nejrůznějšími bacily v krku, nechte si je vyštípat tímto zázrakem. Česnek rovněž ocení osoby, které mají nemocná játra a v rámci estetiky jej uvítají rovněž plešatí muži. Česnek je dále výtečný na tepny, na pročištění krve, na vyplavení toxinů, na zimomřivost, chřipku, problémy s dýcháním a podobně.

Ostrou vlastností, kterou česnek disponuje, avšak stále ještě na hranici akceptovatelného, se pozvolna dostáváte ke zdravé kondici. Tato ostrost vyplaví veškeré jedy z vašeho těla v podobě potu, který vás nepatrně polije. Specifický zápach potu, který můžete po konzumaci česneku evidovat, rovněž není na překážku – naopak, je prospěšný pro váš zatížený organismus.

Česnek uctívali již Egypťané, kteří jej žvýkali zejména v syrové podobě. Využívali jej jako antibiotika, léčivý produkt vůbec a velmi poptávaný byl zejména  v době stavění pyramid, kdy otroci podléhali nejrůznějším zánětům ze zranění.

Česnek obsahuje allicin. Ten se uvolňuje při známém lisování česneku, kdy z něj vytéká šťáva. Právě proto se doporučuje konzumovat česnek zejména v utřené podobě (podobně jako když připravujete právě česnekovou pomazánku). Univerzálním lékem na všechny neduhy je právě takto podávaný česnek, který před konzumací necháte patnáct minut odležet. Proti zápachu z česneku se pak lze bránit za pomocí mixu česneku s rostlinným olejem a petrželí.

Nakonec proč tedy dávat česnek i pod polštář? – pomůže vašemu dítěti ke kvalitnímu spánku. Někdo si česnek rovněž dává pro štěstí do kapsy. Pokud trpíte bolestmi uší nebo zubů – zase pomůže stroužek česneku v uchu nebo uších.

Česnek je rovněž výborným pohlcovačem jedů, které v podobě kontaminace na pánvích z předešlého vaření zůstávají. Nechte proto stroužek česneku pracovat na rozpálené pánvi – zejména, pokud jste na ní naposledy připravovali maso.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button