KrásaZdraví

Jídelníček poslední záchrany pro naši pleť

Jídelníček poslední záchrany pro naši pleť

Víte o tom, že zdraví své pleti ovlivníte především správnou stravou? Stravovací návyky moderní společnosti však nejsou adekvátní. Zachraňovat pak vysušenou pleť pokrytou akné za pomocí drahých krémů, zkrátka není to ono…

Hranolky z Mekáče s šesti hamburegery, prosím – takové choutky mají na svědomí mastnou pleť, ale i vlasy. K tomu tunu pupínků – a to se zrovna chystáte na rande, že? No, máte smůlu.

První záchranou je takzvaná léčba zevnitř. Je to jako staré známé – jsme to, co jíme. To, čím se stravujeme nás dělá nebo nedělá atraktivními. Proto se rozhodně nepřejídejte a vsaďte na cestu zdravého stravování. Vaše kostra, ale i pleť vám pak bude vděčná.

Pleť má své nutriční potřeby a je třeba ji pořádně vyživovat a hydratovat. Jen dobře živená pokožka disponuje buňkami, které se lépe obnovují. Je tak třeba konzumovat potraviny s dostatečným množství vitamínu A, jako jsou ku příkladu žloutky, mrkev, játra, tuky v mléčných potravinách a zelené potraviny.

Dále nezapomeňte na esenciální mastné kyseliny, jako jsou mandle, vlašské ořechy, ryby a klíčky, anebo zinek, který naleznete v  ústřicích a mrkvi. Samotná výživa pleti zevnitř však zase nestačí…

Pokud vás začalo trápit akné, pak za tím pravděpodobně stojí laktóza a přebytek konzumace mléka a mléčných výrobků, které nejsou tak zdravé, jak se celá léta opěvuje. Mléčné výrobky totiž obsahují hormony a antibiotika, které mají na svědomí tvorbu nevzhledných pupínků. Proto je třeba mléčné výrobky zásadně omezit. Rovněž se však vyhněte nadměrnému solení a potravinám, které jsou bohaté na jód. Mají totiž na svědomí stimulaci mazových žláz a dráždění pórů.

Naopak nasaďte zinek, který vás akné rychle zbaví. Rovněž je však perfektním bojovníkem proti mastné pleti. Zinek naleznete v mandlích a ústřicích. Aby vám na druhou stranu obličej nenatékal, nasaďte hodně zeleniny, která je bohatá na vitamín B6, dále oranžovou zeleninu a veškeré ovoce, které obsahuje beta karoten, který v těle redukuje tuky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button