Přírodní léčbaZdraví

Jezte banány s černými tečkami: Jejich zralost vám přinese užitek

Spousta lidí miluje banány, ale není si vědoma toho, jaké banány kupovat. Zcela zralé banány tmavě žluté barvy s černými tečkami jsou nejlepší. Produkují látku TNF (tumor nekrotizující faktor), která bojuje proti abnormálním rakovinným buňkám.

Zralý banán je výhodnější i v tom, že zlepšuje imunitní systém (zvyšuje počet bílých krvinek) – japonští vědci tuto informaci potvrzují. Pokud budete konzumovat banány, můžete předejít některým chorobám i nádorům.

banánJe také prokázáno, že ovoce během svého zrání mění obsah a stává se vyzrálejším – tím např. banány zvyšují svou antioxidační schopnost. Zralý banán s černými skvrnkami mění škrob na snadněji stravitelný cukr, je navíc i zdravější, než banány s nazelenalou či nažloutlou slupkou. K posílení imunity konzumujte 1-2 banány denně.

Pomocí TNF můžete porazit rakovinné buňky. Látka v banánu, účinkuje podobně jako lentinan – stimuluje imunitu a je známým anti-tumor polysacharidem. Závěrem lze dodat, že zralý banán obsahuje protirakovinné vlastnosti, protože spouští tvorbu bílých krvinek a zabraňuje buněčným mutacím.

Abyste omezili ztrátu vitamínů, umístěte plně zralé banány do lednice nebo je konzumujte s hnědými skvrnami ihned po zakoupení, tedy čerstvé.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button