Věděli jste, že jedlá soda léčí kožní problémy? Tento prášek do pečiva dokáže odstranit přebytečnou mrtvou kůži, kožní buňky a další, a to aniž by docházelo k podráždění pokožky. Vaše pleť bude navíc o desítku let mladší!

Co k tomu budete potřebovat? Vytvořit si pastu! Smíchejte tedy trochu jedlé sody s teplou vodou a tuto pastu si namažte na obličej za pomocí krouživých pohybů. Poté masku smyjte. Právě tímto způsobem se zbavíte odumřelých buněk a mazu z pokožky.

Míchat můžete také jedlou sodu s mletým ovsem. Poměr ovsa a jedlé sody musí být jedna ku šesti. Směs pak vmasírujte na obličej za pomocí konečků prstů – vyhněte se však očím. Po aplikaci je třeba zase si obličej opláchnout teplou vodou. Směs je výtečná také na tmavé kruhy pod očima.

Další alternativou je jedlá soda s citronem. Tato směs dezinfikuje pokožku a zbaví vás stařeckých skvrn. Smíchejte tedy dvě lžíce jedlé sody a dvě polévkové lžíce hnědého cukru. Nezapomeňte na 1/4 šálku šťávy z citronu. Vše dobře promíchejte a naneste na vlhkou pokožku přibližně na deset minut. Poté omyjte teplou vodou.

Vyzkoušet můžete také kokosový olej, který funguje jako perfektní hydratační krém – odlupuje starou pokožku a léčí záněty kůže a suchou pokožku. Spojte tedy kokosový olej s jedlou sodou, naneste na pokožku, vyčkejte několik minut a opláchněte.

Čtěte:  Vajíčková dieta – Zhubněte až 11 kilo za 14 dní!

ZANECHAT ODPOVĚĎ