Babské radyJídlo a receptyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Jedlá soda jako estetická pomůcka

Koho z vás by napadlo, že lze jedlou sodu užít také jako kosmetický produkt? Jedná se totiž o perfektní řešení pro krásnou pleť.

Pokud se i vy potřebujete zbavit nejrůznějších nedostatků na své tváři, jste na správném místě! Veškeré kožní problémy totiž vyřeší tento prášek do pečiva, který dokáže odstranit vrchní vrstvu kůže, ale také přebytečné kožní buňky, a to aniž by došlo k poškození nové tkáně.

Díky tomuto přírodnímu procesu za chvíli omládnete. Jaký je tedy postup? Vytvořte pastu z jedlé sody a teplé vody. S ingrediencemi to není nutné přehánět. Tuto směs pak naneste na svůj obličej jemnými krouživými pohyby, a poté tvář opláchněte vlažnou vodou. Jen díky této metodě se zbavíte odumřelých buněk a mazu ze své tváře.

Připravit si lze také směs jedlé sody s mletým ovsem, a to v poměru 1:6. Opět si tuto směs snadno krouživými pohyby naneste na obličej za pomocí konečků prstů – vyhněte se však očím. Obličej bezprostředně poté omyjte teplou vodou. Konkrétně vám tako maska pomůže s tmavými kruhy pod očima.

Jiná alternativa je kombinace jedlé sody s citronem. Ta vám pokožku pro změnu dezinfikuje a zbaví stařeckých skvrn. Jak na to? Spojte dvě lžíce jedlé sody a dvě polévkové lžíce hnědého cukru a nezapomeňte na 1/4 šálku vymačkané šťáv z citronu. Promíchejte a naneste na navlhčenou pokožku asi tak na deset minut.

Zkusit lze také voňavý kokosový olej, který hydratuje a odlupuje starou pokožku. Výborný je však kokos také na záněty kůže a na suchou pokožku. Spojte tedy kokosový olej s jedlou sodou a naneste tuto směs na pokožku. Poté omyjte vodou. Užívat můžete i kokosový olej samostatně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button