Jídlo a receptyPřírodní léčba

Jeden kus citronové kůry vás dokáže zachránit od chronické bolesti kloubů

Citróny jsou dobře známou surovinou s vysokým obsahem vitamínu C. Užitečné je pít horkou vodu s citrónem, než vstanete z postele, tím uděláte to nejlepší pro své zdraví. Denní konzumace citrónů skutečně stojí za to. Citróny jsou považovány za jednu z nejstarších pěstovaných rostlin na světě.

Mimo vitamínu C se v nich nachází mnoho dalších vitamínů (zejména A, B1, B6) ale i minerálů a dalších látek (např. hořčík, bioflavonoidy, pektin, kyselina listová, fosfor, vápník a draslík). Všechny tyto složky dohromady chrání proti mnoha onemocněním. Pravidelná konzumace citrónů poskytuje další pozitiva. Příznivě ovlivňuje žaludek, střeva, játra a imunitní systém. Citrónová kůra má silné antiseptické vlastnosti. Listy z citronovníku mohou být použity na snížení horečky.

Možná to nevíte, ale citrón může přispět ke snížení bolesti kloubů

Citrónová kůra obsahuje esenciální oleje, které mají pozitivní vliv na krevní cévy. Jsou zaznamenány i protizánětlivé vlastnosti, které ideálně neutralizují bolesti nervů.

Zde jsou dva nejúčinnější způsoby, které mohou být použity pro tento účel:

 • Nastrouhejte kůru z citrónu, ale buďte opatrní, protože je nutné strouhat pouze žlutou vrstvu, nikoliv bílou. Nastrouhanou citrónovou kůru přiložte na bolavé místo a fixujte pomocí obvazu. Nechte působit dvě hodiny.
 • Nebo si můžete připravit tento recept. Je podobný, ale jeho složky jsou ještě ovlivněny působením olivového oleje. Nastrouhejte kůru ze dvou citrónů a umístěte jí do skleněné nádoby s olivovým olejem. Tato směs slouží jako pojidlo, do kterého stačí už jen namočit gáza a přiložit na bolestivé klouby. Nechte působit přes noc.

bolesti kloubů

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

omentářů

 1. Nastrouhejte kůru z citrónu, ale buďte opatrní, protože je nutné strouhat pouze žlutou vrstvu, nikoliv bílou. Nastrouhanou citrónovou kůru přiložte na bolavé místo a fixujte pomocí obvazu. Nechte působit dvě hodiny.
  Dobrý den já to skoušel a už bychto nikomu nedoporučoval ,nastrouhlal jsem jednu kuru s citronu a dal jsem si ji na loket a zavazal přesně jak je napsáno ! A OUVEJ VYDRŽEL JSEM TO JENOM 20 MINUT MYSLEL JSEM ŽE MI RUKA ZHOŘI TAK JSEM TO SUNDAL ZÚSTALI MI SPÁLENÉ FLEKY NA LOKTU TAKŽE NEDOPORUČUJI!!!!!!!!!

  1. Dobrý den,

   děkujeme za osobní zkušenost.
   Zkoušel jste i druhou variantu? (olivový olej s citrony) Ta by měla být pro citlivější pokožku šetrnější.

   Hezký zbytek dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button