Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Japonská legenda o bodu sta nemocí: Masáží jediného bodu stimulujete skoro celé tělo

Věděli jste, že naše tělo má 365 bodů a 12 hlavních meridiánů? V tomto příspěvku vám ukážeme nejdůležitější body vašeho těla. Jedná se o starou japonskou legendu o muži, který měl to štěstí, že získal cenné poznatky od svého otce, který je měl zase od svého dědečka.

Legenda říká, že ho jeho otec učil o dlouhověkosti pomocí masáže sta bodů případných nemocí. Tato osoba si tyto body masírovala po zbytek svého životaa dočkala se vysokého věku.

Počet zmíněných bodů a meridiánů je stejný jako počet dnů a měsíců v roce. V našem těle máme určité kanály, které jsou připojeny k odpovídajícím orgánům v těle, jak již dobře víme z metody akupresury. Čínská medicína dokonce uvažuje o lidském těle jako o energetickém systému a říká, že masírování těchto bodů má vliv právě na tok této energie, což zlepšuje stav jednotlivých orgánů. Musíme stimulovat zejména bod Zu San Li a tak omlazovat a zpomalovat proces stárnutí. Číňané tento bod nazývají bodem „dlouhověkosti“, Japonci zase bodem „sta nemocí“.

Kde se Zu San Li nachází?

Tento magický bod naleznete pod čéškou (viz přiložená fotografie). Položte si obě ruce na kolena – levou ruku na levé koleno, pravou na pravé. Magický bod naleznete mezi kostmi na konci mezi prsteníčkem a malíčkem.

Koleno-620x350

Proč Japonci tento bod nazývají bodem sta nemocí?

Protože tento bod kontroluje činnost všech orgánů ve spodní části těla. Tento bod ale rovněž stimuluje část míchy, která je zodpovědná za správnou funkci zažívacího a trávícího traktu, ale také má vliv na reprodukční systém, na ledviny i nadledvinky. Právě nadledvinky jsou jednou z nejdůležitějších žláz – přináší adrenalin, hydrokortizon a další nezbytné hormony.

Co se tedy stane, když budeme tento bod masírovat denně?

  • Podpoříme správnou funkci svého trávení
  • Regulujeme a posilujeme svou imunitu
  • Regulujeme rovněž glukózu a inzulín
  • Zabraňujeme vzniku zánětu
  • Léčíme své zažívací ústrojí

Čili stačí jednoduchá masáž jednoho bodu a budete mít větší jistotu svého zdraví. Rovněž se zbavíte stresu a napětí, kromě výše zmíněného vám tato masáž pomůže také při impotenci, škytavce, zácpě, gastritidě, inkontinenci apod.

Kdy si Zu San Li bod masírovat?

Nejlepším časem pro masáž jsou dopolední hodiny – před obědem. Tuto masáž je třeba provádět krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček a to alespoň 9x na každé noze. Rovněž je však velmi důležité odpočinout si před touto masáží, aby jste mohli být lépe soustředění na samotný proces masáže. Zajímavé je, že masáž můžete provozovat svými prsty, ale stejně snadno i stroužky česneku, rýží apod. Před spaním se však masírování vyhněte – mohli byste začít trpět nespavostí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button