HubnutíJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Jaký efekt mají ovesné vločky na tělo?

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Pokud začínáte svůj den vločkami, máte vyhráno. Proč? Jaký mají efekt na tělo?

Vločky využívá zejména lékařství, a to již po 2,000 let. Léčí střevní potíže, kožní problémy anebo problémy s nervy.

Co se ale dále stane s tělem, které denně konzumuje tuto typickou americkou snídani? Po čase pravidelné konzumace se například zbavíte dny. Postačí denní nutriční přínos v poměru třinácti gramů bílkovin. Tento poměr je obsažen v klasické malé misce, kde kombinujete ovesné vločky s mlékem anebo jogurtem.

Žijte zdravěji díky ovesným vločkám! Koupit už od 29 Kč

Již tato skromná porce vás nabije manganem na celý den. Kromě toho jsou ovesné vločky plné antioxidantů, vitamínu E, selenu, kyseliny fytové, vitamínu B1, biotinu, molybdenu, fosforu, mědi a hořčíku.

Další výhodou stravování se vločkami je fakt, že se zbavíte obezity a přibírání na váze. Můžou za to vlastnosti vloček, které vás zasytí a naplní energií. Jsou tak pozitivní pro náš organismus. Pomáhají při trávení a mají nízký glykemický index.

Tato snídaně vás nabije 81 % kalorií, které vám vystačí na celý den, a zabraňují tak přejídání. To vše stimuluje hubnutí a změnu těla.

Dále ovesné vločky snižují hladinu cholesterolu, riziko kardiovaskulárních chorob i srdečního selhání. Zlepšují imunitu, stabilizují hladinu cukru v krvi a snižují riziko vzniku diabetu druhého typu. Jako vynikající zdroj vlákniny pomáhají také předcházet vzniku rakoviny prsu. U dětí předchází vločky astmatu a užít je mohou také osoby, které trpí celiakií.

Nakonec vločky mají univerzální použití – s jogurtem, mlékem, sirupem, ale lze je také zpracovávat do sušenek, muffinů či nejrůznějších fit tyčinek.

Žijte zdravěji díky ovesným vločkám! Koupit už od 29 Kč

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button