Babské radyJídlo a receptyKrásaPřírodní léčba

Jaká je první pomoc proti tvorbě vrásek? Vyzkoušejte jednoduchý recept slavného bylinkáře Maurice Messeguea

Vyzkoušejte jednoduchý recept slavného bylinkáře Maurice Messeguea, který patří k nejvíce oceňovaným bylinkářům minulého století. V boji proti vráskám sází na masku a nápoj z ječmene.

Co budete potřebovat:

  • 200 gramů ječmene
  • Gázu

Postup:

Ječmen nechejte den předem uležet ve vodě. Na druhý den jej povařte v litru vody zhruba jednu hodinu. Vytvoříte kaši, kterou po vychladnutí aplikujete na gázu. Tu pak přiložíte na choulostivé místo na obličeji, necháte dvacet minut pracovat, a poté smyjete. Tuto metodu aplikujte alespoň jednou týdně a již brzy zaznamenáte změny v podobě hladké tváře a vrásek, které se viditelně zredukují.

 

To byla maska a nyní slavný bylinkář nabízí i několik čajů:

  • Čaj z květů arniky
  • Čaj z okvětních lístků rudých růží či růží z divoké přírody
  • Čaj z listů a květů macešky
  • Čaj z květů lípy
  • Čaj z listů a květů fialek

 

Víte, proč je ječmen tak účinný proti nevzhledným vráskám?

V prvé řadě je ječmen bohatý na nenasycené mastné kyseliny. Dále obsahuje vitamíny, jako je vitamín A, D nebo E, či vitamínu B12. Dále je ječmen bohatý na minerály, jako je draslík, hořčík, zinek, železo, fosfor, kobalt, fluor nebo jód. Nezapomeňme také na vitamín B5, který je důležitý při tvorbě červených krvinek a hormonů.

Kyselina azelaová, která v ječmenu rovněž nechybí, je bohatá na antioxidanty, které bojují s radikály, které napadají kožní tkáň a způsobují poškození DNA, což je hlavní příčina vrásek.

Selen a zinek zase pomohou ke správnému fungování lidského těla a jsou podstatné pro enzymatickou aktivitu jater a dalších orgánů. Rovněž posilují imunitu a odstraňují toxiny z těla.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button