Přírodní léčba

Jak zvýšit imunitu a odstranit hlen z dýchacích cest přírodní cestou

Plíce, průdušky, hrtan jsou vstupní branou do našeho organismu. Čisté, nezahleněné a správně fungující dýchací cesty jsou nezbytnou součástí správného fungování našeho organismu. Avšak nečistoty a škodlivé mikroorganismy, které se do dýchacích cest dostanou ze vzduchu, narušují jejich funkci, způsobují jejich zahlenění a tím dýchací a další zdravotní obtíže.

Proč jsou plíce důležité pro imunitu

Prvotní funkcí plic je vdechování a transport kyslíku po těle. Samozřejmě na to navazuje vydechování oxidu uhličitého. Pokud  jsou plíce zaneseny nečistotami, nepracují správně nebo jsou dýchací cesty zablokované hleny, může to plíce negativně ovlivnit.V hlenech se totiž choroboplodné zárodky množí a tvoří čím dál víc hlenu. Tělo je nestihne odvádět  a vzniká začarovaný kruh, který vede k dýchacím obtížím nebo i dalším onemocněním, včetně alergií.

Recept na jednoduchý nápoj, který pomůže odstranit hleny z dýchacích cest a posílí vaši imunitu. Mohou ho užívat dospělí i děti.

Připravíte ho celkem jednoduše:

  • 100 gramů medu
  • 100 ml vody
  • 4 polévkové lžíce čerstvě odšťavněné citronové šťávy
  • 2 až 3cm odřezek kořene zázvoru
  • 50 gramů ovesných vloček

Propláchnete 50g ovesných vloček v čisté vodě. Pak je rozmixujete se 100 ml vody. Poté přidáte nastrouhaný zázvor (cca 3cm odřezek), přelijete do hrnce a na sporáku přivedete k varu. Necháte vychladnout. Po vychladnutí přilejete 4 polévkové lžíce citrónové šťávy a cca 100g medu. Řádně promícháte, aby se med rozpustil. Sirup uchováváme v lednic, měl by vydržet přibližně týden.

Užívání

Každé ráno užívejte nalačno asi 2 polévkové lžíce, podle závažnosti onemocnění min. týden, nebo dva. Chcete celkově posílit imunitu, sirup konzumujte dlouhodobě 40 dní, pak si dejte 2 týdny přestávku a pokračujte dalších 40 dní.

Užívat sirup mohou i děti, dávku jim však ponižte o třetinu podle váhy. Například 20kg dítě bude užívat 2 až 3 čajové lžičky sirupu denně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button