Přírodní léčbaZdraví

Jak využít skořápky vlašských ořechů? Připravte si z nich odvar, doplní v těle jód

Víte o tom, že jsou skořápky vlašských ořechů plné jódu? Řada lidí trpí jeho nedostatkem, aniž by si uvědomovala, že to má vliv nejen na štítnou žlázu, ale i na jiné orgány, např. dělohu a prostatu.

Z nemocí spojených s nedostatkem jódu to může být v závěru klidně i cukrovka. Zejména starší lidé jsou ohroženi nedostatečným příjmem jódu. Trápí je příznaky jako celková slabost, třes rukou, pocení, nervozita, podrážděnost, vysoký krevní tlak a nespavost.

Nejjednodušší způsob, jak přijdete na to, že vám chybí jód, je jeho aplikace k lokti před spaním. Pokud je loket po probuzení suchý, znamená to, že vaše tělo jód absorbovalo a vaše tělo ho má tedy nedostatek.

Recept ze skořápek vlašských ořechů

Dva a půl šálku ořechových skořápek nasypte do hrnce a zalijte je dvěma šálky vody. Skořápky ve vodě vařte několik minut a potom nechte vodu v hrnci vychladnout. Když budete vodu ze skořápek pít před každým jídlem po dobu 1-4 měsíců, hodnota jódu by se měla vrátit k normálu.

vlašskýchU vaječníkových cyst a na problémy s prostatou se doporučuje vzít dvě polévkové lžíce skořápek od vlašských ořechů a nalít na ně jeden a půl šálku vody. Vaří se po dobu asi 20 minut na mírném ohni. Tento nápoj se užívá třikrát denně.

Pro léčbu nemocí spojených se štítnou žlázou si připravte jódovou tinkturu. Vyzraje i nad problémy s trávicím ústrojím, vysokým krevním tlakem, nespavostí a podrážděností. Zmírňuje také projevy diabetu. Pro přípravu jódové tinktury si vezměte k ruce láhev, kterou naplňte roztříštěnými dýňovými semínky. Zbytek dolijte brandy nebo vodkou a ujistěte se, že jsou semínka řádně potopená. Nechte odpočívat v temné místnosti po dobu tří týdnů a každý den užívejte jednu lžičku před jídlem třikrát denně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button