KrásaZdraví

Jak vybírat čistící přípravky pro pleť se sklonek k tvorbě akné?

Pleť se sklonem k akné potřebuje vyčistit. Ale nadměrné čištění může zvýšit vaše akné. Je nezbytné vědět, kdy, jak a čím pleť čistit.

Co je akné?

Jedná se o kožní onemocnění, které se objevuje v případě, kdy dojde k ucpání kožních pórů odumřelými kožními buňkami, nadbytečným mazem nebo bakteriemi. Jeho tvorbu ovlivňuje celá řada faktorů – nesprávná strava, stres, hormonální nerovnováha, sluneční paprsky, nevhodná hygiena, některé druhy léků.

Na co se zaměřit při výběru čistících přípravků?

Výběr vhodných čistících přípravků ovlivňuje celá řada faktorů:

1. Jsou vhodné pro vaši pleť?

Ideální čistící prostředky by měly vyhovovat typu vaší pleti. Měly by být nekomedogenní. Neměly by být těžké a ideální jsou na bázi oleje.

2. Hluboce čistící

Neměly by pleť přečistit. Nadměrné čištění odstraní z pokožky přirozené oleje a narušuje její pH. Vyberte si takové čistící přípravky, které nenaruší přirozenou kožní bariéru.

3. Nedráždivé

Čistící přípravky by neměly obsahovat dráždivé chemikálie ani exfoliační přísady.

4. Svěží pocit

I když váš čisticí prostředek musí být jemný k vaší pokožce, musí pracovat tak, aby vám dodal svěží pocit.

Klíčové ingredience

Mezi některé z klíčových složek v čisticích prostředcích pro pleť se sklonem k akné patří:

  • kyselina salicylová
  • kyselina glykolová
  • benzoylperoxid

Čistící přípravky s těmito složkami pronikají do vašich pórů, uvolňují je, snižují velikost stávajících černých teček a zpomalují tvorbu nových.

Kyselina salicylová uvolňuje póry a snižuje zánět způsobený akné. Kyselina glykolová odstraňuje přebytečný maz z pleti náchylné k akné. Má také vlastnosti proti stárnutí a díky ní se další produkty lépe vstřebávají do pokožky. Benzoylperoxid se používá k léčbě mírného až středně těžkého akné. Je antibakteriální a pomáhá při exfoliaci pokožky.

Otázky a odpovědi související s čištěním pokožky s akné

  • Jak používat/aplikovat čistící prostředek?

Nejprve je potřeba navlhčit si obličej vlažnou vodou Pomocí konečků prstů naneste čistící prostředek, jemně jej vmasírujte do pokožky. Následně opatrně opláchněte vlažnou vodou a osušte jemným ručníkem.

  • Mám čistící přípravek nechat na obličeji?

Nedoporučuje se. Je potřeba jej z pokožky obličeje pečlivě smýt. Mohl by způsobit suchou pokožku.

  • Jak často používat čistící prostředky?

Ideální je 2x denně – ráno a večer.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button