Pokud i vás trápí tmavší místa na těle, zejména v okolí ohanbí, zde je recept. Snem každé ženy je totiž vypadat perfektně nejen nahoře, ale i dole. S tím jde ruku v ruce nevzhledná tmavší pokožka, která se vyskytuje v okolí intimních orgánů, stehen, ale i v podpaží.

Čím to je? Tím, že je pokožka na určitých místech vystavena častějšímu tření, časem tmavne. Kůže všeobecně musí neustále bojovat se suchem, vlhkem, třením se, a dále se záněty i dermatologickými problémy. Na trhu se sice nabízí množství kosmetických produktů, které pomáhají zbavit se tmavé pokožky, ovšem stojí spoustu peněz a výsledek také nemusí být efektivní. Nabízí se tak plastická chirurgie – ta je však ještě dražší.

Zkuste proto domácí alternativu, která vyžaduje dvě lžíce ovesné mouky a dvě lžíce mléka. Vše smíchejte a tuto směs nechte poté patnáct minut odpočívat, načež si ji aplikujte na postižená místa a dalších patnáct minut vydržte a smyjte teplou vodou.

Tento jev se přisuzuje obézním lidem. Tmavou pokožku však mají také hubené osoby a osoby, které trpí diabetem druhého typu. Dokonce může jít také o varovný signál nádoru, o příznak hormonální nerovnováhy atp.

Vyzkoušet jako léčbu můžete i speciální cviky, které slibují aktivaci svalů na vnitřní straně stehen. Tomu má následovat prokrvení pokožky, která rázem změní barvu. Jde však o babskou radu.

Oves se používá jako bělidlo textilií a pláten po celém světě, a to díky množství škrobu, který obsahuje. Vybělí tak rovněž i vaši pleť a mléko zase zregeneruje vaše kožní buňky. Již po patnácti minutách si všimnete rozdílu. Nejvhodnější doba aplikace je na večer, aby mohla směs klidně pracovat celou noc – ani tím nic nezkazíte. Je však třeba, obléci si staré kalhoty, aby vám směs neprosákla na povlečení.

Čtěte:  Víte, jaké je tajemství zdravého života?

ZANECHAT ODPOVĚĎ