KrásaZdraví

Jak udržet pokožku hydratovanou?

Pokud je vaše pokožka dostatečně hydratovaná, je zářivá a vykazuje rovnoměrný barevný tón.

Jaké jsou příznaky dehydratované pokožky?

Pleť je matná, svědí. Objevují se jemné linky a vrásky. Je více citlivá. Oči otékají, ústa jsou suchá.

Co je příčinou dehydratace?

Příčin je celá řada.

Extrémní teploty

Extrémně vysoké, ale i nízké teploty poškozují přirozenou bariéru pokožky. Někdy bývá obtížné se extrémním teplotám vyhýbat, zkuste je omezit na minimum.

Nadměrná exfoliace

Ta může poškodit přirozenou bariéru vlhkosti pokožky. Více škodí drsnější a více abrazivní produkty určené k exfoliaci pokožky.

Agresivní čistící prostředky

Produkty péče o pleť s agresivními, škodlivými přísadami mohou poškodit schopnost pokožky zadržovat vlhkost. Aby pokožka zůstala křehká, je potřeba vyhýbat se alkalickým látkám. Patří mezi ně kyseliny s vyšším pH.

Klimatizace

Klimatizace způsobuje nižší vlhkost. Nedostatek vlhkosti poškozuje vlhkostní bariéru pokožky, což ji vede k dehydrataci.

Jak na hydrataci pokožky?

Podívejte se na několik tipů, které podpoří hydrataci pokožky.

Dostatečné pití vody

Aby byla pokožka dostatečné hydratovaná, je potřeba dodat hydrataci také tělu. Vypijte každý den dostatečné množství vody.

hydratace

Používání hydratačních produktů určených k péči o pleť

Pro dehydratovanou pokožku jsou vhodnou volbou krémy na vodní bázi. Pronikají kůží a dodají vodu. Měly by obsahovat glycerin, ureu, kyselinu hyaluronovou nebo laktát amonný.

Kyselina hyaluronová hraje důležitou roli při hydrataci pokožky a udržování její pružnosti.

Glycerin nabízí hydratační vlastnosti. Ty zbaví pokožku pocitu suchosti a svědění. Přitahuje vlhkost z okolního prostředí na povrch pokožky.

Močovina uvolňuje a rozkládá ztvrdlé bílkoviny, čímž zbavuje pokožku drsnosti a svědění. Panthenol je složka, která proniká kůží a dodává buňkám vlhkost.

Konzumace potravin bohatých na vodu

Do této kategorie patří především ovoce a zelenina. Jsou nejen hydratační, ale jsou prospěšné pro pokožku v mnoha dalších ohledech. Citrusové plody, jako jsou pomeranče a citrony, jsou plné šťávy a jsou bohaté na vitamín C, který je životně důležitý pro udržení textury pokožky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button