KrásaPřírodní léčba

Jak se zbavit akné pomocí rajčat: snadno a jednoduše

Ucpané póry nečistotami od make-upu, odumřelé kožní buňky a mazové žlázy, které nestíhají pracovat. Je to obraz i vaší pleti? Měli byste s tím něco udělat, protože kůže je sice chráněná přírodními oleji, ale pokud jsou pod kůží mohou způsobovat i bakteriální infekci, lidově řečeno akné.

rajčataTyhle špatně ošetřené pupínky nás stojí spoustu peněz, přitom bychom mohli sáhnout k daleko jednodušší ingredienci, kterou máme všichni doma. Než se k ní dostaneme, pojďme si vyjmenovat nejčastější příčiny vzniku akné (stres, hormonální nerovnováha, špatná výživa a hygiena). Ve většině případů se tyto potíže podepíšou na stavu naší pleti a na obličeji, krku, zádech a hrudníku se objeví akné.

Je těžké, vybrat si ten správný lék, když jich je na trhu tolik. Jsou drahé a navíc téměř bez efektu s mnoha různými riziky alergií. Na druhé straně rajčata jsou přírodním druhem zeleniny, která poskytuje zdravotní výhody, i co se týče léčby jako prostředku na akné.

Rajčata totiž vyrovnávají pokožce hladinu pH, otevírají póry a brání hromadění bakterií, nečistot, mastnoty a odumřelých kožních buněk. Povahově jsou antioxidanty a chrání pleť před útoky volných radikálů způsobujících akné. Rajčata také napravují jakékoliv poškození kůže na buněčné úrovni a snižují výskyt jizev.

rajčataPřírodní kyselina obsažená v rajčatech obnovuje přirozenou rovnováhu pH v kůži. Rajčata zanechávají pokožku jemnou a hebkou. Obsahují vitamíny A, C, K, E, B1, B2, B3 a B6, které pomáhají snížit výskyt pórů a současně vyživují pokožku.

Rajčata jsou také bohaté na železo, draslík a další živiny – podporují celkové zdraví a regeneraci pokožky po tvorbě jizev.

Jak používat rajčata na léčbu akné

Čerstvá rajčatová šťáva vás zbaví pupínků. Pleťovou masku vytvoříte snadno. Jedno rajče vložíte do mixéru a obsah z něj opatrně kápnete na kus buničiny. Aplikujte na pokožku a nechte působit 15-20 minut. Poté si obličej opláchněte studenou vodou. Stejných výsledků dosáhnete i třením rajčete na kůži.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button