Babské radyBylinkyZdraví

Jak přirozeně zlepšit trávení?

Trávení je přirozený proces, který probíhá v našem těle. Nefunguje-li správně, nastává celá řada zdravotních komplikací. Trávicí procesy mohou zlepšit a podpořit některé byliny i zelenina.

Kmín

Používání této bylinky je rozšířeno především na Středním Východě nebo v Indii. Často se objevuje v kuchyni. Pomáhá aktivovat slinné žlázy nacházející se v dutině ústní. Ty vylučují kyseliny potřebné pro trávení. Kmín obsahuje vápník, měď, mangan, železo a některé druhy vitamínů.

Zázvor

Tato zázračná bylinka podpoří náš trávicí systém. Pomáhá vstřebávat živiny a má pozitivní vliv na žaludek. Podporuje tvorbu slin, žluči a žaludeční šťávy. Kořen se používá jako koření i jako léčivý prostředek. Jako léčivka zmírňuje svalové bolesti, kašel a má pozitivní vliv při nachlazení.

Kardamon

Obsahuje velké množství těkavých olejů. Některé z nich jsou prospěšné pro trávicí procesy. Zlepšuje krevní oběh a chuť k jídlu, poskytuje úlevu od překyselení žaludku. Podporuje vstřebávací procesy. Pomáhá při dezinfekci a detoxikaci těla.

kardamon

Fenykl

Fenykl má velmi aromatická semena, která mají pozitivní vliv při gastrointestinálních poruchách. Pozitivně působí proti plynatosti. Čistí střevní cesty a odstraňuje z nich nahromaděný plyn. Nachází se v něm vitamín C, železo a malé množství vlákniny.

Lněné semínko

Obsahuje rozpustnou vlákninu. Promazává trávicí systém a tím usnadňuje pohyb potravy. Je zdrojem omega-3 mastných kyselin, pomáhá udržovat v rovnováze hladinu cholesterolu a má pozitivní vliv v boji proti zánětu střev.

Artyčok

Je bohatým zdrojem vlákniny. Udržuje v rovnováze funkce trávicí soustavy. Bojuje proti zácpě, může fungovat jako prevence proti rakovině žaludku.

Vitánie snodárná

Má pozitivní vliv při gastro a střevních obtížích. Používá se i pro uvolnění stresu a správný metabolismus. Podpoří chuť k jídlu. Má antioxidační účinky.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button