KrásaZdraví

Jak použít kurkumu? Klidně i na pleť, čtěte!

Kurkuma je populárním kořením, které nám pomůže se zdravím. Používá se v čínské i indické medicíně jako protizánětlivý lék při léčbě mnoha onemocnění, včetně nadýmání, žloutenky, menstruační bolesti, krvi v moči, bolesti zubů, modřin, bolesti na hrudi a křečích.

Má jasně žlutou barvu, která se považuje za hlavní důvod účinku. Síla kurkumy se skrývá v protizánětlivých vlastnostech, které nejsou ve srovnání s jinými léky chemické. Také, na rozdíl od mnoha chemických léků, kurkuma nemá vedlejší účinky.

Její protizánětlivé vlastnosti se využívají v léčbě zánětlivého onemocnění střev, jako je Crohnova nemoc nebo kolitida. Bylo rovněž prokázáno, že kurkuma zmírňuje příznaky revmatoidní artritidy.

Pomáhá v léčbě cystické fibrózy, zabraňuje rakovině, inhibuje růst rakovinných buněk a metastáz.

Je vynikají pro naše játra a kardiovaskulární zdraví, snižuje špatný cholesterol, riziko mrtvice a srdeční onemocnění. Chrání proti Alzheimerově chorobě.

Jak použít kurkumu?

  • Jako masku na akné – nachystejte si jednu lžičku kurkumy, medu a vody. Ingredience smíchejte, až vám vznikne pasta, kterou aplikujte na obličej. Ten je však třeba předem vyčistit od všech nečistot. Masku nechte působit tři minuty, poté ji důkladně opláchněte.kurkuma
  • Léčba pálení žáhy – smíchejte čtyři šálky vody a lžičku kurkumy a udělejte si čaj.
  • Proti bolesti – smíchejte tři lžíce kokosového oleje, dvě lžičky jedlé sody a lžičku kurkumy. Vytvořte pastu a aplikujte na bolavé postižené místo. Tato směs rovněž odstraňuje chloupky na těle, pokud přidáte trochu mouky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button