Přírodní léčbaZdraví

Jak obnovit vaginální prostředí: Pochva bez zápachu

Tento zdravotní problém postihuje mnoho žen. Ano, je to nepříjemné a trapné a rozhodně to narušuje ženské sebevědomí. Příčinu hledejme ve vaginální kvasinkové infekci, ovšem nejen ta může být viníkem.

Netřeba uvádět, že naše pochva má zásadní význam pro naše zdraví, budoucnost, manželství. Nejen, že její zápach zásadně ovlivňuje náš sexuální život, může mít však dopad také na plodnost. Pokud již evidujeme vůni podobnou rybině, máme již tu čest s vážným zdravotním problémem, který vyžaduje lékařskou pomoc.

Doprovodnými symptomy tohoto problému je svědění, pálení, poševní výtok a další nepříjemnosti. Může nám pomoci přírodní medicína, která nabízí zdravé řešení. Přečtěte si více o vaginální mykóze a jiných vaginálních onemocněních.

Je to např. jablečný ocet, který má silné antibakteriální a antiseptické vlastnosti, které mohou účinně odstranit vaginální zápach. Buď se v něm vykoupejte, anebo vypijte sklenici vody, smíchané s jednou nebo dvěma polévkovými lžícemi jablečného octa. A to denně.

Jedlá soda obnovuje přirozenou rovnováhu pH v těle. Když je pH v normě, klesá vaginální zápach. Půl šálku jedlé sody přidejte do své koupele a namočte se asi na patnáct až dvacet minut.

Probiotika pro změnu udržují váš žaludek zdravý s bonusem ztráty zápachu vagíny. Vyberte si mléko, kefír, jogurt atd. …

Bílý ocet a mořská sůl odstraní nejen zápach, ale také obnoví poševní pH rovnováhu. Půl šálku bílého octa a půl šálku mořské soli aplikujte do své koupele.

Tea Tree olej má protiplísňové a antiseptické vlastnosti. Bojuje tak s bakteriemi. Pár kapek v kombinaci s vodou aplikujte na vatový tampón, a poté na postiženou oblast. Důležitá je kombinace s vodou, protože by vás místo mohlo pálit.

pochvaČesnek je přírodní antibiotikum, účinně léčí nejen vaginální infekce a zápach. Co je třeba? Jednoduše zařadit česnek do svého jídelníčku, ať už syrový nebo vařený. Zkusit můžete také dva syrové stroužky česneku, které vypijete v rozdrceném stavu se sklenicí teplé vody.

Čerstvé ovoce a zelenina jsou vůbec nezbytné pro správnou funkci těla. Řeč je o vitamínech, které posilují náš imunitní systém. Zkuste citrusové plody, jahody, kiwi, zelenou a červenou papriku, špenát, kapustu, zelí, avokádo (to mimo jiné navyšuje i sexuální libido) atp.

Ořechy a semínka – tyto pochutiny brání vaginální suchosti, protože obsahují vitamín E. Nejlepší jsou slunečnicová semínka, mandle, vlašské ořechy a dýňová semínka. Ta pomáhají regulovat menstruační cyklus a zabraňují svědění. Lněná semínka zvyšují hladinu estrogenů a odstraňují vaginální suchost.

Voda je životně důležitá pro naše celkové zdraví, a to včetně toho vaginálního, protože poševní sliznice je závislá na vodě. Voda je nejlepším přírodním zvlhčovačem, pijte jí proto dostatečně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button