Jídlo a receptyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Jak na popraskané nohy?

Nejen estetický problém, ale také problém zdravotní. To jsou nevzhledné praskliny, vyskytující se zejména na patách. Praskliny jsou především známkou dehydratace a trpí jimi lidé po celém světě.

Smutné však je, kolik lidí tento problém neřeší, a zároveň nemají problém, vzít si v létě otevřené boty. Jednomu by bylo stydno. Chodit do společnosti s neupravenými patami, je veliké faux pas. Ano, mnohdy za tento úkaz člověk nemůže sám, jako je tomu v případě diabetu, který doprovází právě praskliny na nohách, je třeba si však uvědomit, že i o nohy se musí člověk starat.

Ukážeme vám tedy metody, jak vyřešit tento problém v pohodlí domova a za pomocí složek, které jistě najdete v kuchyni. Směs vždy natřete na svá chodidla a opatříte je ponožkami. Lék pak působí přes noc.

  • Citron s glycerinem vám zjemní ztvrdlou kůži na patách. Do lavoru si napusťte horkou vodu, přidejte sůl, glycerin a citronovou šťávu. Nohy si v této lázni smáčejte po dobu dvaceti minut. Po dvaceti minutách si je oškrábejte klasickou pemzou. Tento postup opakuje nejlépe pětkrát po sobě, a poté vždy v případě potřeby, nejlépe jednou týdně.
  • Vazelína a citronová šťáva – tato kombinace se vám dostane hluboko pod kůži a pomůže vám zjemnit vnější pokožku. Zase je třeba smočit si na dvacet minut  nohy. Poté si je usušit, potřít citrónovou šťávou, a poté vazelínou. Nezapomeňte na ponožky a jděte spát. Tuto metodu je třeba také aplikovat vícekrát.
  • Medová metoda – hydratuje a změkčuje kůži. Do lavoru s horkou vodou si dejte jeden šálek medu a ponořte do něj své nohy na dvacet minut.
  • Metoda rýžové mouky – budete potřebovat dvě lžíce rýžové mouky, medu a jablečného octa. Nohy si na dvacet minut smočte v horké vodě, a poté na ně naneste tuto pečlivě promíchanou směs a vezměte si ponožky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button