Jídlo a receptyKrásaPřírodní léčba

Indické ženy vědí, jak se zbavit skvrn na kůži s použitím tohoto starého indického receptu

Hyperpigmentace je kožní onemocnění charakterizované výskytem tmavých oblastí na kůži. Je to způsobeno zvýšeným množstvím melaninu (tmavého pigmentu na kůži).

Vystavení se slunečnímu světlu, těhotenství, některé choroby, věk nebo traumata mohou vést k poruchám melaninu a vytvářet nevzhledné hnědé skvrny na kůži.

Přesné příčiny mohou být rozděleny do dvou skupin – vnější a vnitřní. Vnější pocházejí z životního prostředí, jako je např. opalování na slunci nebo chemické sloučeniny (betaxolol, minocyklin, estrogen, progesteron apod.) Vnitřní jsou dědičné dispozice – lidé s tmavší barvou pleti jsou náchylnější k rozvoji tohoto onemocnění.

Pihy, stařecké skvrny a sluneční skvrny jsou způsobeny škodlivými ultrafialovými paprsky, které poškozují melanin a mají za následek dočasné nebo trvalé změny barvy kůže. Často můžeme tyto skvrny vidět na obličeji nebo rukou, avšak mohou se vyskytnout na různých místech těla.

Také trauma nebo chirurgické jizvy mohou způsobit toto zabarvení kůže. Dochází k němu také v období těhotenství. Sama o sobě tato choroba nezpůsobuje žádné zdravotní ohrožení.

kůžiZkuste přírodní recept na hyperpigmentaci, který vyžaduje jednu polévkovou lžíci kurkuma prášku a jednu lžičku citronové šťávy. Vše promíchejte, naneste na postižené místo, nechte působit patnáct minut, a poté opláchněte studenou vodou. Načež se poté nevystavujte bezprostředně na slunci.

Doporučujeme tuto směs aplikovat těsně před sprchou. Pro viditelné zlepšení pokožky tuto proceduru opakujte alespoň dvakrát denně. Uvidíte sami, že tento lék funguje a je založen na principech  Ayurveda – starověkém indickém léčení. Citron bělí pokožku a podporuje olupování kůže a kurkuma rozjasňuje pleť a jak již věděli Indiáni, je protizánětlivá. Jedinci s velmi citlivou pokožkou mohou zředit citronovou šťávu mlékem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button