BylinkyZdraví

Imunitní systém a boj proti virům podpoří antivirové bylinky

Antivirové bylinky pomáhají v boji proti virům, posilují imunitní systém. Také fungují jako přírodní léky proti chřipce a nachlazení. Které bylinky mají tyto účinky?

Echinacea

Její pravidelné používání je prospěšné pro podporu imunity a celkového zdraví. Fytochemikálie v bylince obsažené mají schopnost snižovat virové infekce. Echinacea patří mezi velmi účinná přírodní antivirotika. Obsahuje sloučeninu, která brání virům a bakteriím pronikat do zdravých buněk. Díky tomu se výrazným způsobem snižuje pravděpodobnost nákazy. Mezi další výhody, které echinacea nabízí, patří její schopnost zmírňovat bolest, snižovat záněty a obtíže spojené s horními cestami dýchacími.

Bez černý

Má silné antivirové vlastnosti, posiluje imunitu. Může pomáhat zkracovat příznaky nachlazení. Bezinky poskytují našemu tělu antioxidační a protizánětlivé sloučeniny a anthokyanidy.

Česnek

Specifické chemické sloučeniny, které obsahuje, jsou vysoce účinné při likvidaci škodlivých mikroorganismů. Konzumace čerstvého česneku pomáhá kontrolovat vysoký krevní tlak, posiluje kardiovaskulární zdraví.

Vyzkoušejte česnekový olej. Jeho příprava je snadná. Postačí nastrouhat několik stroužků česneku do skleničky olivového oleje a nechat uležet asi 5 hodin. Následně přelijte přes jemné sítko.

česnek

Kořen lékořice

Pomáhá při bolestech v krku, je to přírodní lék na kašel a úleva od bolesti.

Olivový list

Nabízí antivirové vlastnosti, díky kterým může pomoci léčit běžné nachlazení. Pomáhá při infekcích močových cest.

Oregano

Oregano je silné antivirové činidlo. Velmi často se používá oreganový esenciální olej. Obsahuje silné sloučeniny – karvakrol a thymol, které mají silné antibakteriální a protiplísňové vlastnosti.

Šalvěj

Přestavuje základní složku tradiční čínské a ajurvédské medicíny. Pomáhá v boji s infekcemi. Má antivirové, protizánětlivé a antioxidační schopnosti. Velký podíl na těchto vlastnostech mají diterpeny, které šalvěj obsahuje. Pití šalvějového čaje pomáhá proti nadměrnému pocení.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button