KrásaPřírodní léčbaZdraví

I z obyčejných brambor si můžete připravit dokonalou pleťovou masku

Brambory tvoří v našem jídelníčku oblíbenou klasiku. Jako přílohu je můžeme upravovat různými způsoby. Kromě toho našemu tělu poskytnout celou řadu užitečných látek. Patří mezi ně vitamíny (některé z řady B, C), minerály a stopové prvky (hořčík, fosfor, draslík) nebo antioxidanty. Ne každý však ví, že mohou tvořit součást pleťové masky.

Výhody pleťové masky z brambor

Pomáhá zbavit pokožku nevzhledných skvrn, snižuje záněty, podporuje hojení vyrážky a drobných vřídků, snižuje otoky vznikající pod očima, oddaluje známky stárnutí, antioxidanty v bramborách obsažené chrání pokožku proti poškození vznikajícího ze znečištěného životního prostředí nebo slunečních paprsků.

Maska pro bělení pleti

Suroviny pro přípravu:

 • šťáva z brambor – 3 lžíce
 • med – 2 lžíce

Obě suroviny smícháme, naneseme na obličej a necháme působit 10-15 minut. Med pokožku hydratuje, zjemní a zvláční, šťáva z brambor pomáhá zesvětlit, rozjasnit a rozzářit. Masku můžete používat 3x týdně.

Maska pro zářivou pleť

Suroviny pro přípravu:

 • šťáva z brambor – 2 lžičky
 • citronová šťáva – 2 lžičky
 • med – 1/4 lžičky (může být a nemusí)

Suroviny smícháme, naneseme na obličej a necháme působit 15 minut. Citron a brambory mají adstringentní vlastnosti, které podporují odstraňování přebytečného mazu, otevírají ucpané póry a tonizují pokožku. Med ji udržuje hydratovanou a navíc má antibakteriální vlastnosti. Citliví jedinci by měli citronovou šťávu zředit. Mohla by dráždit pokožku.

kolečko citronu

Maska na akné

Suroviny pro přípravu:

 • šťáva z brambor – 1 lžíce
 • šťáva z rajčat – 1 lžíce
 • med – 1 lžíce

Suroviny smícháme a vzniklou směs naneseme na obličej. Necháme působit 15-20 minut. Můžeme aplikovat každá den. Rajčata a brambory obsahují antioxidanty, které pomáhají v boji proti volným radikálům a škodlivým bakteriím. Také podporují otevírání pórů. Med je antibakteriální.

POZOR – rajčatová šťáva může pokožku vysušit. Tomu zabráníte přidáním více medu.

Maska na mastnou pleť

Suroviny pro přípravu:

 • uvařené a oloupané brambory – 3 kusy
 • mléko – 2 lžíce
 • jemně drcené ovesné vločky – 1 lžíce
 • citronová šťáva- 1 lžička

Všechny suroviny smícháme, vzniklou směs naneseme na obličej a necháme působit 30 minut. Masku používáme 2x týdně. Brambory a ovesné vločky dokonale vstřebají mastnotu z pokožky a odstraní z ní všechny nečistoty.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button