Přírodní léčbaZdraví

Hygiena v oblasti kalhotek

Nevábný zápach z kalhotek je nepsaným faux pas, kterému se chce vyhnout každá žena. Zároveň však jde také o problematiku, kterou rozhodně nelze brát na lehkou váhu – vše má totiž svůj důvod a nemusí jít v prvé řadě o hygienu.

Pokud zanedbáváme osobní hygienu, je příčina dispozice nelibé vůně jasná. Pokud to tak však rozhodně není a my se věnujeme intimní hygieně alespoň dvakrát denně, může jít o existenci bakterií, o kvasinkovou infekci a podobně. V každém případně intimní zdraví je priorita.

Ženská pochva je velmi důležitá pro celkové zdraví ženy, ale také jejího budoucího dítěte. Ovlivňuje tak mateřskou dráhu ženy i kvalitu jejího plodu a celý průběh těhotenství. Rovněž má však svůj podíl v sexuálním životě i psychické pohodě.

Plodnost je pro každou ženu na první příčce. Proto pokud evidujete zápach vagíny, okamžitě vyhledejte lékaře. Za první pomoc pak poslouží klasický bílý jogurt bez přídavků sacharidů, který upravuje hodnoty poševního prostředí. Ač to tedy zní sebedivně, aplikujte si jogurt do vaginálního prostředí, oblečte si staré kalhotky a nechte jogurt působit přes noc. Díky této babské radě se zbavíte rovněž pálení.

Další přírodní medicínou je například jablečný ocet, který disponuje silnými antibakteriálními a antiseptickými vlastnostmi. Také oceníte při zápachu. Buď se tedy v octu vykoupejte anebo jej vypijte se sklenicí vody.

Než navštívíte lékaře, můžete zkusit také jedlou sodu, která upravuje přirozené pH v těle (půl šálku přidávejte do koupele), dále probiotika (v mléce, jogurtu, kefíru a podobně), bílý ocet a mořská sůl (tuto kombinaci přidejte také do koupele) anebo dále tea tree olej, konzumaci česneku, citrusových plodů, jahod, kiwi, zelené a červené papriky, špenátu, kapusty, zelí, avokáda, ořechů a semen s obsahem vitamínu E (jedná se především o slunečnicová a dýňová semena, mandle, vlašské ořechy) a podobně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button