Přírodní léčbaZdraví

Falešné zlato alias med je všude – naučte se k jeho rozpoznání tento jednoduchý trik

Med je neuvěřitelný produkt. Jeho zdravotní přínosy jsou světově známy a med byl používán po staletí, a to jak v lékařství, tak v potravinách. Jeho lahodnou chuť milují děti i dospělí, jedná se však o drahou záležitost, a také luxusní složku v domácnosti.

Vzhledem ke své ceně si lidé častěji kupují levnější varianty, které naleznou v supermarketu. Jedná se však o horší jakost medu, doháněnou chemií. Až 76 procent takového medu nesplňuje podmínky, není tedy vhodný ke konzumaci.
Proces ultrafiltrace odstraňuje nečistoty, jako jsou stopy po vosku, ale také pyl. Tím se prodlužuje životnost medu. Bohužel i čínský med je často kontaminován nelegálními antibiotiky a kovy. Pozor si dejte zejména na med balený do známého plastu v podobě medvídka. Vyhněte se také kombinaci medu s glukózou, což je častý případ u nelegálního prodeje medu.

med

Pokud med v určité době krystalizuje, jedná se pravděpodobně o falešnou surovinu. Čtěte podrobně etikety a nekupujte nic s komerční glukózou, vysokým obsahem fruktózy, kukuřičným sirupem apod.

Existují také jednoduché testy, kdy přidáte do sklenice vody trochu medu a jódu. Pokud se obsah změní na modrou barvu – byl v kombinaci s kukuřičným škrobem. Pokud místo jódu přidáte pár kapek octa a směs bude fosforová, zase jste byli ošizeni.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button