Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Extrakt ze zeleného čaje – základní doplněk pro dobré zdraví

Vedete zdravý život. Snažíte se dobře jíst a cvičit každý týden. Ale je tu ještě jedna věc, kterou je třeba přidat do své rutiny, a sice extrakt ze zeleného čaje, který zase o něco zlepší vás zdravotní stav.

Co je tento extrakt? Jedná se o koncentrovanou formu listů zeleného čaje. Ten pochází z čajovníku Camellia sinensis. Zelený čaj je jedním z nejméně opracovaných čajů, a právě díky tomu v sobě zachovává veškeré pro zdraví prospěšné látky.

Čajovnu nalezneme v Asii, proces výroby zeleného čaje v Číně. Dnes se však pěstování a zpracování zeleného čaje rozvíjí do celého světa, zejména pak v tropických a subtropických oblastech.

Pití zeleného čaje je pak již starou tradicí v zemích jako je Čína a Japonsko, kde tento čaj hraje důležitou roli v kultuře. Japonský čajový obřad, který obsahuje práškový zelený čaj, umožňuje účastníkům praktikovat takzvaný Zen. Z této země se tradice pití tohoto čaje dostala do širého světa a nyní jej můžete koupit tento čaj dokonce i v čajových sáčcích, stejně jako čaj černý nebo jiný bylinný.

Proč je populární? Protože nám přináší nemálo zdravotních výhod, zejména je to silný antioxidant. Dále se dostává také do podoby bylinných doplňků v rámci dietních čajů, jako je například Skinny Mint.

Extrakty zeleného čaje se však liší. Jako velmi koncentrovaná forma čaje podávaná ve formě pilulek. Extrakt si lze však také snadno připravit doma pomocí jednoduchého vaření listů tohoto čaje. Listy zeleného čaje nakoupíte buď v sypané podobě, anebo již balené v pytlících.V každém případě pokud je kupujete, všímejte si, zda nejde o příměs. Chce to opravdu čistý zelený čaj a nejlépe zcela ekologický a zcela BIO.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button