Přírodní léčbaZdraví

Esenciální olej z helichrysa na křečové žíly: jedná se o přírodní antikoagulancium i anestetikum

Křečové žíly se vyskytují běžně. Lidé mající křečové žíly se potýkají s jejich nevzhledným zkroucením, zvětšením a viditelností na kůži nohou a chodidlech. Hlavní příčinou jsou vadné chlopně v žilách, které snižují průtok krve z nohou zpět do kardiovaskulárního systému. Existuje několik faktorů odpovědných za vznik křečových žil. Patří mezi ně obezita, těhotenství, nedostatek pohybu, dlouhé stání, držení těla, atp.

Mohou způsobovat bolest a nepohodlí, ale také krevní sraženiny. Přirozeným způsobem řešení křečových žil je esenciální olej z helichrysa (Smil italský). Helichrysum pomáhá rozpouštět krev, která by mohla uvnitř cév koagulovat do sraženin, i proto se uplatňuje ke zlepšení krevního oběhu. Jeho složení je skvělé, účinky má podobné jako antikoagulancia a anestetika. Je tedy o něco dražší, než ostatní esenciální oleje, ale funguje natrvalo.

Jak využít helichrysum na křečové žíly

Složení:

  • 2 kapky oleje z helichrysa
  • 4 kapky kadidlového oleje
  • 8 kapek oleje z citrónové trávy
  • 4 kapky cypřišového oleje
  • 30 ml jojobového oleje

Vše nakapejte a nalijte do tmavé láhve. Důkladně protřepejte a použijte jako základní směs olejů na masáž spodní části nohou. Lze také potírat přímo na křečové žíly nohou. Pro dosažení nejlepších výsledků aplikujte dvakrát denně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button