Epsomská sůl obsahuje hořčík a sírany. Jsou to látky čistě přírodního původu a našemu tělu poskytují celou řadu zdravotních výhod. Tyto dva minerály tělo může absorbovat kůží.

Podívejte se, co všechno Epsomská sůl ovlivňuje.

Úleva od bolesti kloubů a svalů

Pro tyto účely se Epsomská sůl využívá nejčastěji a to díky tomu, že se látky v ní obsažené snadno rozpouštějí vstřebávají se do těla kůží.

Ideální pomocník pro mastné vlasy

Pokud máte potíže s mastnými vlasy a chcete tento problém vyřešit, přidávejte do vašeho šamponu, během mytí, malé množství Epsomské soli.

Péče o chodidla

Smíchejte trochu kastilského mýdla, Epsomské soli a olivového oleje a používejte jako peeling 2 x týdně na chodidla. Tento přípravek vám pomůže zbavit se popraskané kůže na chodidlech.

Péče o obličej

Zkuste přidat trochu Epsomské soli do vašeho krému, který nanesete krouživými pohyby na obličej. Ten pak následně omyjte teplou vodou.

Podporuje úrodnost půdy

Pokud půda, kterou používáte pro pěstování, obsahuje málo hořčíku, můžete mít nejen nižší úrodu, ale také může docházet ke žloutnutí listů. Přidejte do půdy jednu lžičku Epsomské soli a vyhnete se tak těmto nechtěným potížím.

Péče o koupelnu

Pokud smícháte stejné množství Epsomské soli a tekutého mýdla, můžete tento přípravek používat při čištění koupelny – umyvadla, dlaždice, podlaha.

Čtěte:  Zbavte se kožních potíží: Vyrobte si šumivou bombu do koupele