Přírodní léčba

Epsomská sůl nejen pro zdraví i krásu

Epsomská sůl obsahuje hořčík a sírany. Jsou to látky čistě přírodního původu a našemu tělu poskytují celou řadu zdravotních výhod. Tyto dva minerály tělo může absorbovat kůží.

Podívejte se, co všechno Epsomská sůl ovlivňuje.

Úleva od bolesti kloubů a svalů

Pro tyto účely se Epsomská sůl využívá nejčastěji a to díky tomu, že se látky v ní obsažené snadno rozpouštějí vstřebávají se do těla kůží.

Ideální pomocník pro mastné vlasy

Pokud máte potíže s mastnými vlasy a chcete tento problém vyřešit, přidávejte do vašeho šamponu, během mytí, malé množství Epsomské soli.

Péče o chodidla

Smíchejte trochu kastilského mýdla, Epsomské soli a olivového oleje a používejte jako peeling 2 x týdně na chodidla. Tento přípravek vám pomůže zbavit se popraskané kůže na chodidlech.

Péče o obličej

Zkuste přidat trochu Epsomské soli do vašeho krému, který nanesete krouživými pohyby na obličej. Ten pak následně omyjte teplou vodou.

Podporuje úrodnost půdy

Pokud půda, kterou používáte pro pěstování, obsahuje málo hořčíku, můžete mít nejen nižší úrodu, ale také může docházet ke žloutnutí listů. Přidejte do půdy jednu lžičku Epsomské soli a vyhnete se tak těmto nechtěným potížím.

Péče o koupelnu

Pokud smícháte stejné množství Epsomské soli a tekutého mýdla, můžete tento přípravek používat při čištění koupelny – umyvadla, dlaždice, podlaha.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button