Zdraví

Džus z červené řepy, mrkve, a jablek, na překonání mnoha nemocí

Herbální medicína zakládá své teorie na principu, že každá zelenina má své přispívající účinky a když je zkombinovaná s různými druhy ve formě džusu, může sloužit na pomoc při léčbě nemocí nebo některým dokonce předejít.

Historie zaznamenala několik starověkých kultur, a několika z nich se povedlo vytvořit medicínu tak propracovanou a efektivní, že se dokonce mohla rovnat staré čínské medicíně před tisíci lety. Mnoho z těchto prastarých technik a receptů se stále užívají do dnes s excelentními výsledky.

Kombinace červené řepy, mrkví, a jablek, má mnoho využití a přínosů. Tato kombinace ovoce a zeleniny shromažďuje dohromady mnoho vitamínů a funguje jako předvídavé činidlo. Vzhledem k tomu, že už prakticky máme podzim, není na škodu se připravit a začít přijímat trochu více vitamínů, abyste se vyhnuli nepříjemným rýmám, nachlazením a chřipkám.

A jaké tedy všechny přínosy má tato kombinace červené čepy, mrkve a jablek?

  • Posílení plic a srdce – Červená řepa a mrkve obsahují lutein a beta-karoten, které chrání srdce, snižují cholesterol a posilují zdraví plic.
  • Ochrana před hepatitidou – Tento nápoj odstraňuje přebytečné odpady, chemikálie a toxiny z jater, zvyšuje produkci červených krvinek a čistí krev.
  • Podpora zraku – Tato kombinace oči před iritací a únavou, a významně posiluje zdraví očí, díky vitamínům v mrkvi.
  • Posiluje mozkovou funkci – Vysoké množství živin a antioxidantů posiluje paměť a kognitivní schopnosti, díky čemuž náš mozek správně funguje.
  • Zlepšení kvality pleti – Odstranění pupínků a akné, stejně jako diskolorace pleti a znaky předčasného stárnutí, díky síle antioxidantů v tomto silném a zdravém džusu.

Příprava džusu z červené řepy, mrkve, a jablek

Jako u většiny přírodních smoothies a džusů připravených z ovoce a zeleniny, je doporučováno, aby byly konzumovány na lačno. Tímto způsobem se vitamíny a živiny lépe a zároveň rychleji vstřebají. Dejte tomu okolo půl hodiny, než se pustíte do snídaně, abyste umožnili všem živinám se začlenit do těla bez narušení.

Ingredience:

  • 1 mrkev
  • 1 zelené jablko
  • 1 červená řepa
  • 150 ml vody
  • Led (volitelný)

Snažte se zahrnout zeleninu a ovoce o podobné velikosti, abyste dosáhli skoro stejného poměru ve všech ingrediencích.

Postup:

Dobře veškeré ingredience opláchněte a nakrájejte na malé kousky. Přidejte je do mixéru (nebo smoothie makeru) společně s vodou a popřípadě ledem. Mixujte, dokud nebude nápoj hladce rozmixován a všechny ingredience spojené.

Vypitím tohoto džusu po ránu získáte potřebnou dávku vitamínů. Jistě si povšimnete jejich účinku ve vašem pracovním nebo studijním výkonu skrze celý den, protože se budete cítit lehce a bděle.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button