Babské radyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Dvanáct důvodů, proč používat zázračný Tea tree oil

Zkráceně TTO je speciální esenciální olejíček typického štiplavého zápachu, který nejčastěji disponuje světle žlutou až bezbarvou barvou. Vyrábí se z listů Malaleuca alternifolia a je toxický, je-li užíván ústy, nicméně i tak se doporučuje jako efektivní kloktadlo při bolestech zubů.

tea tree oil

Tento olejíček nám však poslouží také během jiných zdravotních komplikacích, anebo pak v kosmetice jako lék na akné. Řeší však i jiné dermatologické problémy, jako jsou např. lupy, vši a herpes.

Jakých je dvanáct důvodů, proč tento olejíček používat?

 1. Již kapka tea tree olejíčku očistí vaší pleť od nevzhledného akné.
 2. Tři až čtyři kapky přidejte do hrnce s horkou vodou a inhalujte za pomocí ručníku nad hlavou – jedná se o efektivní úlevu při astmatu.
 3. Trpíte-li na bolavé otlaky – pět kapek tohoto oleje rozmasírujte na postiženou oblast, kde máte mozoly. Tuto metodu aplikujte dvakrát denně a jakmile mozoly změknou, odstraňte je a celý proces znovu opakujte. Poté své nožky opatřete obvazem.
 4. I na bradavice je účinný tento olejíček. Aplikujte ho přímo na bradavice za pomocí jednorázové vatové tyčinky. Opakujte tento proces dvakrát denně, dokud bradavice nezačnou mizet. Pokud máte citlivější pokožku, tea tree oil zřeďte s vodou.
 5. Na úpal pomůže jedna polévková lžíce kokosového oleje s jednou kapkou tea tree oleje a jednou kapkou levandule aplikované na čelo.
 6. Popáleninu nejprve omyjte studenou vodou, a poté potřete směsí pěti kapek zázračného olejíčku tea tree s jednou lžící medu. Tuto směs potírejte na raněné místo asi třikrát až pětkrát denně.
 7. Na plíseň a mykózy v okolí nehtů aplikujte pár kapek olejíčku dvakrát denně po dobu jednoho týdne.
 8. Také na bolest svalů je perfektní teplá vana se čtyřmi až pěti kapkami tohoto oleje.
 9. Na nejrůznější rány zase poslouží sprej o kombinaci oleje a vody.
 10. Na bolesti v krku je perfektní kloktadlo z pár kapek tea tree oleje, špetky soli a jednoho šálku teplé vody.
 11. Pokud aplikujete pár kapek olejíčku na váš zubní kartáček, zničíte veškeré bakterie, které vlastní. Tento proces opakujte jednou až dvakrát týdně.
 12. Také na infekce a bolesti ucha je dobrý tea tree oil – smíchejte pár kapek se dvěma lžícemi olivového oleje a tuto směs aplikujte v malém množství do postiženého ucha. Pokud přiložíte navíc bavlnu – absorbuje přebytečný olej a špínu. Opakujte dvakrát až třikrát denně při daných potížích.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button