KrásaZdraví

Dopřejme svým vlasům detox pomocí domácích prostředků. Je to snadné

Časté úpravy vlasů, barvení, tepelné úpravy, znečištění z okolního prostředí, to vše má negativní dopad na naše vlasy. Všechny výše zmiňované faktory vlasy poškozují a oslabují. Také může dojít k intoxikaci pokožky hlavy a ovlivnění růst a vypadávání vlasů. Zdraví vlasů můžeme podpořit vlasovým detoxem, který si připravíme z domácích prostředků, jež jsou snadno přístupné.

Medový detox

Med podporuje u vlasů hydrataci a pomáhá jim zachovat je jemné a hladké. Postačí smíchat 1 polévkovou lžíci medu a 3 polévkové lžíce vody a vzniklou směs nanést na vlhké a umyté vlasy. Vmasírujeme také do pokožky hlavy a necháme nějakou dobu působit. Následně umyjeme vlažnou vodou nebo jablečným octem.

Detox jablečným octem

Jablečný ocet vyčistí vlasy a zároveň jim udrží jejich přirozenou mastnotu. Chceme-li docílit nejlepších výsledkům při detoxu jablečným octem nepoužíváme šampony s obsahem sulfátů. Připravíme si směs smícháním 1/4 šálku jablečného octa a dvou šálků vody. Tu nanesme na umyté vlasy a nesmýváme. Používáme 1x týdně.

aloe vera

Detox z aloe vera a jílu

Aloe vera nabízí antioxidační a vyživující vlastnosti. Ty pomáhají vlasům zachovat si zdraví a krásu. Jíl pomáhá odstraňovat toxiny a minerály z vlasů. Připravíme si 1/2 šálku jílového prášku, 1/2 šálku gelu z aloe vera a 1 šálek jablečného octa. Všechny suroviny smícháme dohromady. Vznikne nám pasta, kterou naneseme na vlasy i pokožku hlavy a necháme působit zakryté alespoň 30 minut. Následně umyjeme vlasy běžným šamponem. Kúru aplikujeme 2x za měsíc.

Detox okurkou a citronem

Ideální volba pro mastné vlasy. Okurku oloupeme a nastrouháme na hrubém struhadle. Přidáme do ní šťávu z jednoho citronu a řádně promícháme. Naneseme na vlasy a necháme působit 10 minut. Následně si vlasy omyjeme běžným šamponem. Používáme vždy, když si myjeme vlasy.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button