KrásaPřírodní léčbaZdraví

Domácí přírodní prostředky pro suchou pokožku

Důvodů pro suchou pokožku je celá řada. Mohou za to třeba nevhodné hygienické návyky, špatné počasí, nedostatek přírodních olejů v pokožce nebo stárnutí. V boji se suchou pokožkou mohou pomoci domácí přírodní prostředky.

Hydratační krém s olivovým olejem pro zklidnění suché pokožky

Extra hydrataci poskytuje extra panenský olivový olej, který obsahuje vitamín E, antioxidanty, skvalen a další sloučeniny, které opravují poškozenou pokožku. Pozor na pleť se sklonem k akné, protože hrozí ucpání pórů.

Krémová maska připravená z avokáda

Domácí maska připravená z avokáda je dalším přirozeným způsobem, jak zklidnit suchou pokožku. Tato pleťová maska je plná antioxidantů a probiotik, které podpoří zdravou a zářící pleť.

Smíchejte 1/2 avokáda a 1/4 šálku bílého řeckého jogurtu. Ten může zlepšit texturu pokožky kvůli obsahu kyseliny mléčné. Přidejte kapku manukového medu a 1 lžičku kurkumy. Směs naneste na čistou pokožku a před opláchnutím nechte 5 až 10 minut působit.

Přírodní peeling z kokosového oleje a cukru

Chcete-li se zbavit odumřelých kožních buněk, které mohou vaší pokožce dodávat suchou texturu a vzhled, můžete zvážit jemný domácí cukrový peeling. Smíchejte 1 šálek hnědého nebo krystalového cukru s ½ šálku kokosového oleje. Můžete přidat esenciální levandulový olej, který propůjčuje přirozenou vůni a může podporovat relaxaci a snižovat úzkost. Jemně vtírejte peeling do pokožky po dobu až 30 sekund, poté jej smyjte vlažnou vodou.

med

Exfoliace obličeje s domácí ovesno-medovou maskou

Ovesné vločky jsou skvělým exfoliátorem. Připravte si směs ze dvou lžic ovesných vloček a 1 lžíce medu. Použijte jako peeling, naneste krouživými pohyby na pokožku a nechte působit 15 minut.

Výživné oleje

Přírodní oleje jsou skvělé pro zvlhčení pokožky a pomáhají obnovit přirozenou kožní bariéru, která je často poškozena častým mytím vodou a sušícími mýdly, která zbavují pokožku jejích přirozených ochranných olejů. Kromě olivového oleje nebo kokosového oleje můžete vyzkoušet i další přírodní oleje, které neobsahují dráždivé látky – jojobový, arganový a avokádový.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button