KrásaPřírodní léčba

Domácí lék na rozpraskané paty vás účinně zbaví vašeho problému

Má vaše pokožka sklon k vysoušení? Potom bude váš problém zřejmě i na patách! Mnoho lidí trpí tímto estetickým problémem, ale víte o tom, že vlastně i zdravotním? V některých závažnějších případech totiž způsobuje bolest a člověk s tím musí i k lékaři. My si dnes povíme o způsobu, jak kůži zjemnit a hydratovat, tím se sníží riziko popraskaných pat.

patyBudete potřebovat tři jednoduché a dostupné ingredience: med, mléko a pomeranč. Med je známý pro zavodnění pokožky, kterou chrání před škodlivými bakteriemi. Mléko obsahuje vitamín A, ten je zase moc důležitý, co se týče zdraví a krásy v péči o pokožku. Pomerančová šťáva je silným antioxidantem, navíc stimuluje tvorbu přirozeného kolagenu.

Budete potřebovat následující suroviny:

  • 1 šálek medu
  • 1-2 lžíce mléka
  • šťávu z 1 pomeranče

Příliš hustý med rozpusťte ve vodní lázni. Nechte ho povolit do táhnoucí se konzistence, lépe se vám spojí s mlékem i šťávou z pomeranče. Získáte příjemnou a hladkou směs. Do lavoru s teplou vodou namočte nohy a nechte je ponořené cca 30 minut. Kůže změkne a bude schopna využít účinných složek z naší substance. Aplikujte tedy vrstvu z promíchané směsi. Tento proces opakujte pár dní za sebou a do týdne nebude po suché a rozpraskané kůži na patách ani památky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button