Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Dokonalé domácí prostředky pro některé zdravotní obtíže

Pro některé méně závažné zdravotní obtíže existuje řada domácích prostředků, které dokonale fungují. Některé z nich získáváme jako osvědčené, vyzkoušené a prověřené od našich babiček a prababiček. Možná stojí za to je vyzkoušet.

Zázvor na nevolnost

Není náhodou, že pokud máte podrážděný žaludek, někdo vám může navrhnout vyzkoušet zázvorový nápoj. Účinné látky obsažené v zázvoru zklidní rozbouřený žaludek. Zázvorový čaj nebo limonádu mohou vyzkoušet i ženy v případě těhotenských nevolností. Někdy může také ulevit v případě nevolnosti způsobené chemoterapií u pacientů s obtížemi rakovinného charakteru.

Med proti kašli

O zdravotních přínosech medu věděli již obyvatelé starobylých národů. Velkou výhodou jsou jeho antibiotické vlastnosti. Je dokonalým pomocníkem v boji proti kašli. Možná si někdo pamatuje z dětství cibulový čaj s medem proti kašli. Ten s oblibou připravovaly babičky a možná i vaše maminka. Med je však také dokonalým pomocníkem pro regeneraci problematické pokožky a dokonce jej lze použít i na malé, lokální poranení kůže.

Led proti migréně

Pokud trpíte migrénou, určitě znáte její nepříjemné a někdy dlouhotrvající projevy. Patří mezi ně záchvaty bolesti hlavy, nevolnost zvracení, někdy světloplachost nebo vyšší citlivost na zvuky. Pokud máte pocit, že se migréna blíží, vezměte si malý sáček s ledem a položte jej na zadní část krku nebo na oblast spánků.

Cukr proti škytavce

Jedná se o spontánní stahy naší bránice. Ty vyvolává dráždění bráničních nervů nebo částí mozkových center. Původ škytavky není tak úplně objasněn. Pomoci ji zastavit by mohla lžíce cukru. Ten uklidní nervové svaly směřující k bránici a tím zastaví škytání.

Bílý ocet na plíseň nohou

Mykóza (plíseň na nohou či nehtech) je způsobena kvasinkami a řadí se mezi velmi časté kožní obtíže. Mezi její časté projevy patří svědění a pálení v oblasti chodidel, zhrubnutí kůže mezi prsty, drolící se a zažloutlé nehty a zápach nohou. Příčinou jejího vzniku je nadměrné pocení nohou zapříčiněné nekvalitní obuví a ponožkami z neprodyšných materiálů. Pomoci s jejím odstraněním by mohly koupele ve vodě s bílým octem.

Ucpaný nos

Na ucpaný nos pomáhá inhalace par obsahujících česnek, eukalyptový esenciální olej nebo mátu. Česnekovou inhalaci si připravíme velmi snadno. Postačí oloupat a nakrájet na plátky dva stroužky česneku a zalít šálkem horké vody. V případě eukalpyptové inhalace nakapeme několik kapek do horké vody. Můžeme také eukalpyptový olej nakapat do aromalampy nebo zvlhčovače vzduchu. V případě, že chceme využít mátu, zalijeme několik sušených lístků horkou vodou a inhalujeme páru. Použít můžeme též mátový esenciální olej. Ten je vhodný jak pro přípravu inhalace, tak do aromalapmy nebo zvlhčovače vzduchu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button