Přírodní léčbaZdraví

Co se stane, když budete chodit každý den pět minut bosí?

Všichni víme, že lidé chodili jako první na boso a bylo to tak pro celá staletí. V dávných dnech lidé neměli nic na ochranu svých nohou, a tak chodili na boso, ať byli kdekoli. Dokonce i dnes mají někteří lidé ve zvyku chůzi naboso, což je velmi dobré, jelikož pokud sundáme boty, ovlivňujeme nejzákladnější lidský smysl – smysl pro dotek.

Takže otázka zůstává – Proč je chůze naboso tak důležitá pro lidské tělo? Můžeme odpovědět, že vše je pro vás. Naše ruce a nohy jsou spojeny do jednotlivých orgánů v těle, a tím, že chodíme naboso, stimulujeme tyto body a zlepšuje funkci těchto orgánů.

Tok energie v těle

Možná jste slyšeli o slově „chi“. V Číně poukazuje na životní energii, která proudí lidským tělem. V Indii pro to mají jiné slovo. Říkají tomu „Prana“. Ale vy si však nemusíte pamatovat to správné jméno. Vše, co byste měli vědět, je jak životní energie ovlivňuje celé vaše tělo. Vitální energie neboli „chi“ vede přes náš tzv. systém meridiánů (poledníků). Systém meridiánů je podobný jako krevní oběh. Správný průtok této energie znamená, že naše orgány získávají všechnu životní energii, kterou potřebují. Pokud je tento systém uzavřen, může to mít vliv na jednotlivé orgány a nakonec způsobit i nějaké zdravotní problémy.

Je nesmírně důležité, aby toto každý věděl. Konce tohoto systému meridiánů se nacházejí v nohou. Pokud jdete bez bot, stimulujete je a „masírujete“ orgány ve vašem těle. Jedná se o nejlepší akupresurní masáž, protože jste oživení energetickým tokem právě přes vaše meridiány.

Akupresurní masáž

Akupresurní masáž je další možností, pokud nemůžete chodit naboso a samotná akupresura vám může opravdu pomoci. Měli byste si masírovat ruce a nohy po dobu pěti minut každý den a zlepšit tak své zdraví, posílit svou energii přes vaše tělo. Měli bystě také vědět, že tyto masáže vyžadují silný tlak, ale ne příliš silný.

bosíNejlepší možností, jak toto procvičit, je kuchyňská váha. Správný tlak by měl být asi od ¼ kg do 2-3 kg. Vše, co potřebujete, je zaměřit se na místa bolesti a budete pohodě.

Tento postup se může zdát jednoduchý, ale věřte, že výhody akupresurní masáže jsou opravdu úžasné. Akupresurní masáž je skvělá při léčbě některých zdravotních potíží, jako jsou problémy s dutinami, poruchy trávení, špatná energie, napětí, časté infekce, srdeční selhání, hormonální nerovnováha apod. Pomocí tohoto typu masáže poskytujete svým orgánům dostatek energie, kterou potřebují ke správnému fungování.

 

„Uzemněte se“

bosíZemě vám dává energii, kterou potřebujete. Je to stejné jako se sluncem, které poskytuje vitamín D. Chůze naboso na zemi zahrnuje spojení s přírodním bioelektrickým polem na zemi. Měli byste chodit bos každý den a toto spojení obnovit a posílit.

Nedávná studie zjistila, že chození po zemi zvyšuje povrchový náboj červených krvinek. Výsledkem toho jsou buňky zabraňující shlukování, které snižují viskozitu krve. Vysoká viskozita je významným faktorem onemocnění srdce, což je důvod, proč tolik lidí bere každý den léky na ředění krve – aby došlo ke zlepšení zdraví jejich srdce. Jiná studie zjistila, že chůze po zemi může pomoci regulovat jak endokrinní tak nervový systém.

 

Měli byste začít chodit naboso po dobu 5-10 minut každý den a dobu, kterou strávíte bosí postupně zvyšovat. Nakonec nebudete mít s chůzí naboso žádné potíže. Cvičení bosí venku je jedním z nejkrásnějších, levných a výkonných způsobů jak přinést chůzi naboso do vašeho každodenního života. Také pomáhá urychlit opravy tkání, zmírňujete svalové bolesti, které občas ze cvičení můžete mít.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button