Přírodní léčbaZdraví

Co se skrývá pod názvem Blumea balsamifera? Zatím víme, že plno zdravotních výhod!

Léčivá rostlina jménem Blumea balsamifera (Sambong) roste v tropických oblastech Filipín, Thajsku a Indii. Byla používána jako tradiční bylina v léčitelství a dnes se o ní začíná opět hovořit, zejména v souvislosti s celou řadou nemocí, které příznivě ovlivňuje.

422px-Blumea_balsamifera_Blanco2.403-croppedTato rostlina dorůstá do výšky od 1,5 – 3 metrů, nikdo jí tedy skutečně nemine. Má navíc i velmi aromatické listy. Vzhledem k četným pozitivním účinkům na lidské zdraví je vědecky prokázáno, že podporuje hojení a zajišťuje optimální zdraví. Pro její adstringentní vlastnosti je účinná na dezinfekci ran. Z listů Sambongu a dalších látek se vyrábí kafr, což je pro vás jistě známějším pojem.

Blumea balsamifera je dobrá i na zmírnění bolestí. Její protizánětlivé vlastnosti se využívají hlavně při nemocech pohybového aparátu (artritid). Má také močopudné účinky, používá se pro korekci krevního tlaku a při zadržování tekutin v těle, tak u ledvinových kamenů. Nelze totiž popřít, že Blumea balsamifera je velmi silná a univerzální bylina. Pojďme se tedy podívat na její konkrétní zaměření:

Slouží jako diuretikum

anatomy-158998_960_720Kdo trpí vysokým krevním tlakem je pro ně tato bylina velmi vhodná. Je rovněž účinným diuretikem, což znamená, že odstraňuje z těla přebytečnou vodu a zvyšuje tak produkci moči. Použít se dá v čajové podobě pro ty, kdo ví, že zadržují tekutiny v těle. Podporuje odstranění ledvinových kamenů.

Tradiční léčitelé doporučují pití čaje pro lidi, kteří trpí onemocněním ledvin. Některé vědecké výzkumy poukazují na to, že tato bylina pomáhá oddálit dialýzu nebo transplantaci ledvin.

Proti bolesti a zánětu

Kdo se chce s bolestí vypořádat přirozenou cestou, opět i pro něj platí forma čaje. Dá se užívat také jako kloktadlo, kde tiší nervy zubů. Využívá se při bolestech hlavy a kloubů. Obklad z listů se uplatňuje hlavně na nemocné klouby.

Jako dezinfekční prostředek

stažený souborBlumea balsamifera se hodí na dezinfekci drobných ran a popálenin. Když se uvaří listy z této rostliny, mohou se přikládat na postižená a zanícená místa. Odvar má také vynikající protiplísňové vlastnosti. Může se přikládat jako zábal na různá kožní onemocnění způsobených houbami jako je pásový opar a mykóza nohou.

Mezi další úžasné vlastnosti se řadí léčba zažívacích potíží jako je průjem, plynatost, křeče a červi. Jedná se také o jaterní tonikum, ale pomáhá i při horečce a dýchacích potížích (astma, bronchitida a kašel).

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button