Přírodní léčba

Co vám prozradí vaše nehty?

Vlasy, nehty, naše pokožka jsou jedním ze zásadních ukazatelů našeho zdraví, toho, jak nám fungují naše vnitřní orgány. Suchá kůže, roztřepené konečky vlasů, křehké lámavé nehty jsou jasnou známkou toho, že v našem organismu něco nefunguje tak, jak má.

Pravidelná péče o nehty

I přesto, že pravidelně chodíme na manikúru, či pedikúru bychom si měli nehty kontrolovat,  jejich onemocnění bychom si totiž vůbec nemuseli všimnout.Prohlédněme si tedy alespoň jednou za měsíc pečlivě nehtová lůžka, zaměřte svou pozornost na vzhled a barvu nehtové plochy i kvalitu rohoviny.

Co je na nehtu špatně?

Mění-li se barva nehtu, nebo je-li zvrásněný, popraskaný, nebo se při sebemenším kontaktu s tvrdou plochou zlomí, je něco v nepořádku a měli bychom zajít k lékaři, aby nám pomohl zjistit, zda nám nehty nesignalizují nějaké vážnější onemocnění.

Nejčastější  projevy možného onemocnění na nehtovém lůžku

Bílé skvrny – značí hromadění kyseliny močové v těle, které může vést k bolestem a onemocnění kloubů

Bílé nehty s tmavými okraji – ukazují na problémy s játry a možnost hepatitidy

Bledé zbarvení – nedostatek železa, chudokrevnost

Lámavé křehké nehty – špatná funkce štítné žlázy nebo vápenatění cév

 Podélné drážky – oslabení organismu, špatné zažívání, prokrvování

Příčné  drážky – nedostatek vitamínů a minerálů, možnost infekce v těle

Žluté nehty – pokud nejste kuřáci může jít o plísňovou infekci v organismu, nebo dokonce o počínající cukrovku či lupénku

Namodralé nehty – rovněž může jít o cukrovku, nebo se váš organismus málo okysličuje

 Nehty s hrbolky  – značí jednoznačně chudokrevnost

Okousané nehty – jsou obvykle projevem nervozity nebo stresu. Tento zlozvyk se však může vyvinout v obsedantně kompulzivní poruchu, kterou je již nutné řešit s odborníkem.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button