KrásaZdraví

Co jste možná nevěděli o paprikách

Paprika patří do skupiny běžně dostupného druhu zeleniny. V obchodech si ji můžeme zakoupit celoročně a to dokonce v různých barevných variantách a různé druhy. Její domovinou jsou oblasti Jižní a Střední Ameriky a do Evropy se dostala během období kolonizace. Paprika je zelenina, kterou můžeme snadno pěstovat v různých klimatických podmínkách. Našemu tělu nabízí celou řadu prospěšných látek.

Obsah tělu prospěšných látek a jejich výhody pro zdraví

Kromě toho, že dodá méně výrazným pokrmům chuť, obsahuje celou řad tělu prospěšných látek. Patří mezi ně vitamíny, karotenoidy (lykopen), vláknina, minerály a kyselina listová. Kombinace vitamínu B6 a hořčíku pomáhá v boji proti úzkosti. B6 také funguje jako přírodní diuretikum. Především červené druhy paprik obsahují větší množství vitamínu C, který je potřebný pro vstřebávání železa. Papriky jsou také dobrým zdrojem draslíku. Ten pomáhá udržovat rovnováhu tekutin a minerálů v těle, také zlepšuje funkci svalů a reguluje krevní tlak. Kapsaicin pomáhá v boji proti vysoké hladině cholesterolu, podporuje imunitu a pomáhá v boji proti škodlivým bakteriím. Vyšší obsah vitamínu A má dobrý vliv na náš zrak, lutein pomáhá snižovat riziko vzniku makulární degenerace, která se objevuje jako ztráta zraku související s vyšším věkem. Beta-karoten pomáhá bojovat proti vzniku šedého zákalu. Červené papriky podporují aktivaci termogeneze, tím zrychlují metabolismus a podporují hubnutí. Lykopen v červených paprikách obsažený má pozitivní vliv na srdce, vláknina pomáhá bojovat proti vysoké hladině škodlivého cholesterolu. Vitamín C v paprikách obsažený je důležitý pro udržení zdravého imunitního systému, tvorbu kolagenu a pro podporu zdraví kůže a kloubů.

papriky v misce

Papriky pozitivně ovlivňují také vzhled a zdraví vlasů

Mít zdravé a krásné vlasy je snem každého z nás. Nezdravý životní styl, nedostatek spánku a nevhodná strava některých z nás má vliv i na naše vlasy. Ty jsou často řídké, mají roztřepené konečky a objevují se v nich lupy. Zdraví vlasů podpoří v paprikách obsah křemíku. Látky v paprikách obsažené podporují lepší krevní oběh a tím i výživu vlasů.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button