KrásaZdraví

Co je dermatophagia?

Znáte zlozvyk, kdy si koušete kůžičku kolem nehtů? K tomu úkonu se lidé nejčastěji obrací za účelem uklidnění. Ač se vám to nemusí zdát, vnitřně vás to k této nevzhledné činnosti může pudit.

Zejména pokud trpíte stresem nebo úzkostí, kousání kůžičky vás uklidní. Tento článek však nemá podněcovat k této činnosti, ba právě naopak – je třeba s tím přestat! Proč?

Dermatophagia je totiž spojena s obsedantně kompulzivní poruchou a dalšími typy úzkostných poruch. K čemu dále tento zlozvyk vede? Polykání této kůžičky má za následek vnitřní infekce, ale i infekce v okolí poškozené „okousané“ pokožky u nehtu. Polykáte totiž choroboplodné zárodky, plné bakterií.

Mrkněte na video níže s chlapcem, který tímto zlozvykem také trpí. Předně je třeba, odnaučit se pojídání této kůžičky a až poté můžete začít s odvykáním kousání.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button