Babské radyKrásaZdraví

Citronová kůra poslouží jak k péči o naše tělo, tak i domácnost. Inspirujte se těmito tipy

Citronovou šťávu používáme nejen do čaje, ale také při přípravě domácího pečiva nebo některých pokrmů. Většina z nás však zbylou citronovou kůru vyhazuje. To je ovšem chyba. Citronová kůra nabízí celou řadu dalších možností využití a také několik benefitů pro naše zdraví.

Potenciální zdravotní výhody citronové kůry

Především se jedná o zdravotní výhody, které nabízí pro naši pleť. Pomáhá v boji proti akné nebo stárnutí a může upravit její pigmentaci. Obsahuje vitamín C a antioxidanty, které pomáhají při detoxikaci, oddalovat nástup vzniku vrásek, redukovat skvrny a zpomalovat procesy související se stárnutím. Vitamín C navíc pokožku rozjasní a pomáhá v boji proti stařeckým skvrnám. Také stimuluje tvorbu kolagenu, který udržuje pokožku pružnou a pevnou. Kyselina citronová v kůře obsažená podporuje omlazení pleti a v odstraňování odumřelých kožních buněk.

Citronová kůra v péči o tělo

Citronovou kůru můžeme použít nejen k péči o pleť, ale také o vlasy.

  • Tělový peeling pro rozjasnění pleti

Pro jeho přípravu budeme potřebovat najemno nastrouhanou hrst citronové kůry, 1/2 šálku cukru a olivový olej dle potřeby. Pokud je peeling určený pro suchou pokožku, dáme oleje více, taková pokožka potřebuje více hydratace. Vzniklou směs vmasírujeme jemnými, krouživými pohyby do pokožky a následně opláchneme vodou. Používat jej můžeme 1x týdně, častěji ne, mohlo by se stát, že pokožka bude vysušená.

  • Směs pro suché nebo hrubé lokty nebo paty

Kousky citronové kůry vcelku namočíme do cukru a jemně vydrhneme potřebná místa. Následně omyjeme vlažnou vodou a můžeme použít hydratační krém.

Citronová kůra k péči o domácnost

Citronová kůra patří mezi netoxické alternativy, které můžeme využít k čištění a dezinfekci domácnosti. Sloučeniny v kůře obsažené fungují jako pomoc při odstraňování odolnějších skvrn a usazeniny. Dalším přínosem je osvěžující citrusová vůně. Vyvaříme slupky z citronů ve vodě, smícháme je s octem nebo jedlou sodou a vzniklou směs můžeme využít při úklidu domácnosti. Citronová kůra pohlcuje nepříjemné pachy, které se občas objeví v lednici nebo odpadkovém koši. Z citronové kůry si můžeme připravit domácí Potpourri. Postačí smíchat sušenou citronovou kůru se sušenými květinami a oblíbenými esenciálními oleji.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button