Všechny druhy kožních obtíží mohou negativně ovlivňovat naše pocity, neboť jsou to nepříjemné zdravotní komplikace. Žádný přípravek vám nepomůže odstranit je přes noc. Podívejte se na tento domácí prostředek, který vám s některými kožními obtížemi může pomoci, urychluje procesy hojení a je vhodný pro každodenní používání.

Suroviny pro přípravu:

  • 200 ml vody
  • 1 lžíce citronové šťávy
  • 2 polévkové lžíce zelené petrželky

Postup:

Vodu přiveďte do varu, přidejte lisy petrželky a jakmile se směs opět začne vařit, sundejte z ohně a nechte vychladnout. Přelijte přes sítko, přidejte citronovou šťávu a uložte do ledničky.

Použití směsi:

Pravidelným používání tohoto domácího přípravku můžete odstranit tmavé skvrny i akné, uzavře vaše póry a vybělí a vyčistí vaši pleť.

Jestliže chcete odstranit tmavé kruhy či zarudnutí pod očima, připravte si stejný recept, jen bez citronové šťávy.

Směs naneste na kosmetický tampónek, potřete jím potřebná místa a nechte působit po dobu 5 minut.

Zdravotní přínosy obou složek

Citron je pozoruhodný dárek naší Matky přírody. Toto ovoce je vynikajícím zdrojem vitamínů, kyseliny askorbové a phytoncides, které mají antibakteriální vlastnosti. Citrony mají schopnost inhibovat růst a reprodukci bakterií. Proto je citronová šťáva považována za skvělý přírodní prostředek pro léčbu akné.

Petržel obsahuje celou řadu minerálů, vitamínů a dalších užitečných látek. Její šťáva poskytuje esenciální oleje a velké množství draslíku a manganu. Díky svým bělícím a regeneračním vlastnostem má důležitou úlohu v kosmetice. Pomáhá zesvětlovat, obnovovat a posilovat pokožku a snižuje její zarudnutí. Kromě toho může pomoci odstraňovat tmavé skvrny a akné a léčí oblast kolem očí.

Čtěte:  Zabraňte příznakům předčasné menopauzy: Řešením je účinný čaj podle ruské receptury