KrásaZdraví

Chcete zpevnit svoji pleť? Pak použijte tyto vaječné masky

Kdo by nechtěl mít pleť pevnou a krásnou, bez viditelných vrásek?. Někdo si kupuje drahé kosmetické přípravky, další spoléhá na přípravky domácí. Nechte se inspirovat těmito tipy. Zpevnit ji můžete pomocí pleťových masek, jejichž základ tvoří vaječný bílek. Ten i další suroviny potřebné pro jejich přípravu jsou snadno dostupné.

Pleťová maska z vaječného bílku

Použitím vaječného bílku na obličej zlepšíte krevní oběh a pomůžete napnout pokožku. Postačí na vyčištěnou pokožku obličeje nanést vaječný bílek a nechat jej působit 10-15 minut nebo zaschnout. Následně obličej pečlivě omyjte vlažnou vodou.

Pleťová maska z vaječného bílku a citronové šťávy

Tato maska nejen zpevní vaši pokožku, ale také podpoří produkci kolagenu a pomáhá zmírnit vzhled viditelných jizev způsobených akné nebo pupínky. Masku můžete aplikovat 2x týdně. Pro její přípravu budete potřebovat jeden vaječný bílek a šťávu z poloviny citronu. Obě suroviny smíchejte, vzniklou směs naneste na pokožku obličeje a nechte působit asi 20 minut. Následně opláchněte vlažnou vodou.

citron

Pleťová maska z vaječného bílku a medu

Suroviny této masky podpoří produkci kolagenu tam, kde se objevují první známky stárnutí. Med má navíc hydratační účinky. Připravte si jednu lžičku medu a jeden bílek. Obě suroviny smíchejte a vzniklou směs naneste na obličej. Vyhněte se okolí očí. Nechte působit maximálně 10 minut a následně pečlivě smyjte.

Pleťová maska z vaječného bílku, mléka a mrkve

Mrkev je surovina, která zklidní pokožku, mléko podpoří exfoliaci a vaječný bílek pokožku vypne. Mrkev nastrouhejte na jemném struhadle, přidejte do ní jeden bílek a dvě lžičky mléka. Všechny tři ingredience dobře promíchetje a vzniklou směs opatrně naneste na obličej. Nechte působit po dobu 10-20 minut. Následně obličej omyjte vlažnou vodou.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button