Jídlo a receptyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Chcete znát tajemství mládí?

Víte o tom, že je naše pokožka denně vystavena mnoha škodlivým látkám? Hledejme je nejen v našem ovzduší, ale také stravě a kosmetice. Díky tomu naše pleť stárne rychleji, ač právě proti vráskám používáme drahou kosmetiku.

Nejen starší vzhled, ale také zdravotní indispozice mohou mít za následek výše uvedené. Přes pokožku se veškeré jedy z kosmetiky snadno dostávají do našeho organismu.

Denně bychom si měli umývat obličej čistou vodou, z pleti dostat za pomocí nejrůznějších micerálních a odličovacích vod veškerou špínu a maz a nakonec obličej zafixovat hydratačním krémem. Je však tohle ta správná cesta s ohledem na složení? Asi by bylo lepší, poohlédnout se po ryze přírodní kosmetice.

Na trhu existuje nemálo kosmetických produktů, které se zaměřují na nejrůznější problematiku obličeje. Slibují detox pokožky, zbavení se akné a nejrůznějších estetických nedostatků. Ovšem mnohdy jsou to vše jen sliby a výsledek je takový, že máte akorát tak pustou peněženku. Efekt je vlastně opačný – díky těmto produktům světových značek a jmen, které voní na míle daleko, do sebe naopak chemické látky dostáváme a zanášíme tak náš organismus.

Chcete tedy raději vyzkoušet domácí lék? Takový, který vyřeší nejen vaše estetické, ale také zdravotní problémy s pokožkou? Chcete vypadat mladší? Zbavit se jizev? Stařeckých skvrn? Akné?

Vyzkoušejte tedy hydrogenuhličitan sodný, který vybělí vaše zuby a dokáže také regulovat pH pokožky. Vyzkoušejte ale také kokosový olej, který umí bojovat s bakteriemi, jizvami a vyživuje naši kůži. Použít jej můžete dokonce i jako ústní vodu.

A víte, co se stane, když tyto dvě ingredience spojíte?

Smíchejte jednu polévkovou lžíci kokosového oleje a jednu polévkovou lžíci jedlé sody. Tento mix naneste na postižená místa, a pokud máte mastnou pleť, tak i dvakrát týdně. Brzy se dočkáte odezvy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button