Přírodní léčbaZdraví

Chcete si udržet zdravý mozek? Tady jsou tipy, jak na to

Jak stárneme, dochází ke změnám v našem mozku. Existuje však několik věcí, které můžeme udělat, abychom zpomalili jakýkoli pokles paměti a snížili riziko rozvoje Alzheimerovy choroby nebo jiné demence.

Pravidelné cvičení

Cvičení má mnoho známých výhod a pravidelná fyzická aktivita prospívá i mozku. U fyzicky aktivních lidí je méně pravděpodobné, že zaznamenají pokles svých mentálních funkcí a mají nižší riziko rozvoje Alzheimerovy choroby.

Tyto výhody vyplývají ze zvýšeného průtoku krve do mozku během cvičení.

Zaměřit bychom se měli na cvičení několikrát týdně po dobu 30 až 60 minut. Můžeme chodit, plavat, hrát tenis nebo dělat jakoukoli jinou mírnou aerobní aktivitu, která zvyšuje tepovou frekvenci.

Dostatek spánku

Spánek hraje důležitou roli ve zdraví mozku. Pomáhá vyčistit abnormální proteiny a konsoliduje vzpomínky, což zvyšuje celkovou paměť a zdraví mozku. Je potřeba dodat tělu 7-8 hodin kvalitního spánku.

spánek

Středomořská strava

Strava hraje velkou roli ve zdraví mozku. Je vhodné zvážit konzumaci středomořské stravy, která klade důraz na rostlinné potraviny, celozrnné výrobky, ryby a zdravé tuky, jako je olivový olej. Obsahuje méně červeného masa a soli.

Lidé, kteří pečlivě dodržují středomořskou dietu, mají menší pravděpodobnost, že budou mít Alzheimerovu chorobu. Víme, že omega mastné kyseliny obsažené v extra panenském olivovém oleji a dalších zdravých tucích, jsou životně důležité pro správné fungování buněk. Zdá se, že snižují riziko onemocnění koronárních tepen, zvyšují mentální soustředění a zpomalují kognitivní úpadek u starších dospělých.

Duševní aktivita

Mozek je podobný svalu – musíme ho použít, nebo o něj přijdeme. Existuje mnoho věcí, které můžeme udělat, abychom si udrželi svůj mozek v kondici – luštění křížovek nebo sudoku, čtení, hraní karet nebo skládání puzzle. Pro zvýšení efektivity je dobré začlenit různé typy aktivit.

Společenské zapojení

Sociální interakce pomáhá odvrátit deprese a stres, které mohou přispívat ke ztrátě paměti. Hledejme příležitosti ke spojení s blízkými, přáteli a ostatními, zvláště pokud žijeme sami.

Zdravé krevní cévy

Zdraví tepen a žil je důležité pro zdraví srdce, ale je také rozhodující pro zdraví mozku. Důležitá je pravidelná kontrola krevního tlaku, hladinu cukru v krvi a cholesterolu.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button