Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Chcete se dožít až stopadesáti let věku? Pijte každý den tento nápoj

Norové jsou prý za svou dokonalou pleť vděční právě tomuto lektvaru, který přispívá k dlouhověkosti, jak potvrzují farmáři, kteří se pravidelným pitím syrovátky dožívají až stopadesáti let věku!

Jaké je tedy složení a jaké jsou léčivé vlastnosti syrovátky?

Syrovátku je vhodné konzumovat již od útlého věku, klidně již v mléce pro kojence. Původně se jedná o kapalinu, která disponuje méně než 1% bílkovin a více než 93 procenty vody. Syrovátka se skládá z draslíku, sodíku, hořčíku, fosforu, železa, zinku, mědi, kobaltu, manganu, molybdenu, dále z nejrůznějších vitamínů, enzymů a aminokyselin. Již 100 gramů syrovátky obsahuje pouze 26 kalorií.

Uleví játrům

Syrovátka je detoxikačním prostředkem k uzdravení vašich zatížených jater. Tedy pokud trpíte onemocněním jater, denně konzumujte syrovátku, která obsahuje beta lakto globulin. Ten dodává tělu aminokyseliny, které pomáhají právě při onemocnění jater (včetně cirhózy).

Nejzdravější nápoj na nemoci jater

Čistá játra jsou klíčem ke zdraví a syrovátka je silným čistícím prostředkem. Pokud tedy trpíte jakýmkoli onemocněním jater, pravidelně pijte syrovátku. Syrovátka obsahuje beta – lakto globulin, který dodává tělu aminokyseliny, které léčí a zlepšují náladu.

Syrovátka posiluje imunitu, má protizánětlivé účinky, vyrábí antioxidanty, léčí štítnou žlázu, chronické záněty, rakovinu, roztroušenou sklerózu nebo Parkinsonovu chorobu.

Syrovátka pomáhá také při obezitě

Trpíte vážnou nemocí, která vám přidává kila, anebo naopak aktivně sportujete, ale nedaří se vám zhubnout? Vsaďte na syrovátku, která je bohatá na elektrolyty. Ty dodávají tělu energii, produkují proteiny, obnovují svaly a snižují chuť k jídlu.

Dále je syrovátka dobrá na zdraví nervů, snižuje glukózu v krvi a krevní tlak. Pomáhají při obezitě, regulují bakterie ve střevech, zbavují nás zácpy, nadýmání, koliky a podobně.

Shrňme si tedy účinky syrovátky:

  • Pomáhá při chronické únavě
  • Na cestě za hubnutím
  • Reguluje potřebu se přejídat
  • Zbavuje nás vysokého krevního tlaku
  • Zlepšuje náš imunitní systém
  • Ulevuje během žaludečních potíží
  • Léčí onemocnění jater
  • Detoxikuje naše tělo

 

Recept:

Pokud máte tu možnost, vyrobit si doma syrovátku z vlastního mléka (nejlepší je kozí, ale poslouží i kravské mléko), tak z 10 litrů mléka můžete získat 1 kilogram sýra a 9 litrů syrovátky. Tu pijte třikrát denně po 1,5 dcl, přičemž dávku postupně zvyšujte až na 1 litr denně.

Při zažívacích potížích je třeba smíchat jednu lžíci syrovátky se sklenicí pitné vody. Požívejte před každým jídlem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button