KrásaZdraví

Bylinky proti stárnutí pleti a pro její mladistvý vzhled

Stárnutí pleti je jeden z přirozených procesů našeho života. Existují bylinky, které pomáhají zpomalovat jeho první známky. Jsou snadno dostupné a některé si dokonce můžete pěstovat i na zahradě nebo okenním parapetu. Které to jsou a jaké přínosy mají pro naši pleť?

Skořice

Tuto bylinku a zároveň koření používá velmi často ajurvédská medicína a to díky jejím léčebným vlastnostem. Na pleť má blahodárný vliv díky tomu, že brání rozpadu kolagenu a tím ztrátě elasticity kůže. Může také podpořit jeho syntézu a pomoci zpomalit výskyt prvních známek stárnutí pleti. Použít se dá pro přípravu pleťové masky. Smíchejte 1 lžičku skořicového prášku a 1 lžíci medu. Směs naneste na obličej a nechte působit 10-15 minut.

Hřebíček

V ajurvédské medicíně je hřebíčkový olej hojně využíván. Hřebíček může pomoci pohlcovat volné radikály. Také obsahuje antioxidanty, které redukují výskyt prvních známek stárnutí. Připravte si směs obsahující 1 lžíci kokosového oleje a 3-4 kapky hřebíčkového oleje. Tu vmasírujte do pokožky obličeje a nechte působit půl hodiny.

koření hřebíček

Zázvor

V ajurvédské a čínské medicíně se zázvor k léčení používá již celá staletí. Obsahuje velké množství antioxidantů a má protizánětlivé vlastnosti. Může pomáhat bojovat proti škodlivým volným radikálům, které zvyšují oxidační stres a podporují stárnutí pleti. Připravte si peeling na čištění pleti s obsahem zázvoru. Budete potřebovat 2 lžíce olivového oleje, 4 lžíce hnědého cukru a 1 lžíci čerstvého, nastrouhaného zázvoru. Směs naneste na obličej a nechte působit 10 minut.

Přeslička rolní

Obsahuje, kromě jiného, křemík v přírodní formě. Dále v ní naleznete flavonoidy, vitamíny C a karotenoidy. To vše podpoří mladiství vzhled pleti a hladinu kolagenu v kůži. Tyto sloučeniny také neutralizují škodlivé volné radikály a zvyšují pevnost pokožky.

Šalvěj

Je bohatá na antioxidanty, které pomáhají zvrátit známky stárnutí mezi něž patří stařecké skvrny, vrásky nebo jemné linky. Obsahuje také flavonoidy, fenolové kyseliny a další antioxidanty, které chrání pokožku proti předčasnému stárnutí. Připravit si z ní můžete toner. Pro jeho přípravu budete potřebovat 1,5 lžičky šalvějových listů, které povaříte v šálku vody a necháte vylouhovat 20-30 minut.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button