KrásaZdraví

Brambory proti vráskám a tmavým kruhům pod očima!

Vnitřek syrových brambor zmírňuje viditelnost tmavých kruhů pod očima, ale není to jediný důvod, proč je začít v této formě používat. Poradí si i s kožními problémy. Hlavní složkou brambor je škrob, což zřejmě všichni víme. Ten pomáhá při hojení poškozených kožních buněk – je tu významné množství draslíku a vitamínů B6 a C, jenž čistí pokožku a působí jako antioxidant.

Brambory jsou jednou ze základních složek, kterou má doma každý. Žádná domácnost se neobejde bez této levné, přesto chutné ingredience. Když navíc víte, že se z nich nemusí dělat jen pokrmy, ale zužitkujete je i pro kosmetické účely, jsou pro vás top surovinou.

Zde je několik receptů:

Pro zesvětlení jizev na obličeji a bezchybnou pleť

Vymačkejte šťávu z jedné brambory a smíchejte jí se dvěma lžícemi citrónové šťávy a dvěma lžícemi jílu. Tuto masku nechte na obličeji působit po dobu 10 – 15 minut. Následně opláchněte studenou vodou.

Maska pro bělení kůže

Můžete využít i jiný způsob bělení, tentokrát se smíchá lžíce rozdrcených brambor s jednou lžící citrónové šťávy. Naneste na obličej a po 10 – 15 minutách jí odstraňte tím, že vše smyjete z obličeje.

Chcete-li odstranit tmavé skvrny na kůži

Na skvrny zkrátka a jasně rozmačkané brambory fungují dokonale. Naneste je na postižené místo, nechte 10 minut působit, pak hned smyjte. Tuto masku používejte po dobu jednoho měsíce, skvrn se zbavíte jednoduše!

Maska proti vráskám

Rozmačkejte nebo jemně nastrouhejte bramboru a promíchejte s lžičkou jogurtu. Masku nechte na obličeji působit 30 minut, poté jí důkladně opláchněte. Vitamín B6 je dobrý pro zamezení stárnutí kůže.

Proti kruhům pod očima

Smíchejte lžíci rozmačkaných brambor a medu. Použijte tuto masku na tmavé kruhy pod očima a nechte působit 10 – 15 minut. Tato maska mimo jiné zklidňuje i podrážděné oči.

Přírodní tón pokožky

Smíchejte lžíci bramborové šťávy ve stejném poměru se šťávou z okurky. Namočte vatový tampon v tomto „koktejlu“ a vyčistěte jím pleť.

Pro lesklé, hladké vlasy

Oloupejte jednu bramboru a vařte jí ve vodě 10 minut. V té samé vodě si opláchněte vlasy, budou lesklé a hladké.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button