Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Bojujte účinně s bolestmi kloubů, nohou a páteře, a to za pomocí tohoto kouzelného smoothie drinku!

Pokud patříte k těm, kteří trpí bolestmi zad, kloubů, nohou nebo kotníků, jako to mají zejména staré osoby nebo lidé, kteří žijí sedavým způsobem života či neaktivním životním stylem, máme pro vás nyní přírodní řešení!

Statistiky ukazují, že až třetina dospělých osob trpí bolestmi kloubů. Může jít o artritidu, dnu, podvrtnutí a další nemoci nebo zranění.

Totéž bolesti zad – až padesát procent pacientů s bolestmi zad pocítí úlevu již po dvou týdnech, a to jen díky smoothie drinku, o jehož recept se podělíme.

Pokud se bavíme o bolesti nohou, tak za ty může nejrůznější poranění kloubů nebo samotných kostí a další drobné či vážnější úrazy. Můžete mít zraněné vazy, svaly, šlachy či další měkké tkáně. Ovšem některé problémy s nohami mohou rovněž souviset s problémy ve spodní části páteře. Konec konců i špatný krevní oběh může být příčinou bolestí nohou.

Vyzkoušejte proto homemade jednoduchý smoothie drink, který tyto problémy, a to včetně zánětů v těle, vyléčí.

Připravte si:

  • Jeden pomeranč
  • Dva šálky ananasu
  • Dva stonky celeru
  • Dvě hrušky
  • Jeden citron
  • Jeden konec čerstvého kořenu zázvoru
  • Dva konce syrového kořene kurkumy
  • Trochu černého pepře
  • 1/2 lžičky kokosového oleje

 

Příprava:

Oloupejte  si citron, pomeranč, a kořeny zázvoru a kurkumy. Poté nakrájejte ananas a hrušky a  vše hoďte do mixéru a utvořte homogenní směs. Smoothie drink pak můžete vypít najednou, nebo jej uchovávat po více dnů v lednici.

 

Účinky:

Ananas

Disponuje látkou bromelain, která vás zbaví bolesti kloubů a sníží také zánět spojený s artritidou. Enzymy bromelainu mají protizánětlivé účinky, které jsou srovnatelné s protizánětlivými léky.

Pomeranč

Veškeré valové křeče se obvykle vyskytují v důsledku nadužívání nebo absence draslíku nebo vápníku, a právě konzumace správného množství vitamínu C v podobě dávky pomeranče, vám pomůže se zánětlivou artritidou.

Celer

Celer obsahuje vitamín K, přičemž nedostatek tohoto vitamínu má za následek mineralizaci kostí.

Hruška

Hruška má stejné účinky jako výše opěvovaný pomeranč. Oba mají pořádnou dávku vitamínu C, který naše tělo potřebuje.

Citron

Citron patří k nejzdravějšímu ovoci na světě, a to díky vitamínu C a E, tedy základními antioxidanty, které chrání naše buňky před volnými radikály a pomáhají našemu tělu budovat a udržovat kolagen a pojivovou tkáň.

Zázvor

Obsahuje gingerol, který bojuje s prostaglandiny, tedy lipidovými sloučeninami, které jsou spouštěči bolesti kloubů.

Kurkuma

Kurkuma zmírňuje bolest.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button